به نام خدا

در پارسي‌بلاگآسيب فعاليت فرهنگي ۱۴

پنج‌شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۰۰ صبح

كلام آخر
بنا بود «در يك جمله آسيب اصلي در سازمان‌هاي فرهنگي و يك راهكار مهم» نوشته شود. اما اين نوشتار با بيان دو شيوه متفاوت در عمليات فرهنگي، گروه‌هاي جهادي و سازماني را تفكيك نموده، آسيب اصلي و محوري هر كدام را بر شمرد. به تفصيل توضيح داد و به يك راهكار تركيبي رسيد؛ تركيب ارزش‌هاي حركت جهادي با كارآمدي‌هاي فعاليت سازماني. اين راهكار مهم، طراحي الگويي براي جهادي‌كردن سازمان‌هاي فرهنگي‌ست.
ريشه‌هاي فساد در سازمان‌هاي فرهنگي اكنون بر ما كاملاً واضح و روشن است. اگر اين ريشه‌ها هدم نگردند و نابود نشوند، هر چه به شاخ و برگ‌ها رنگ و لعاب ديني بزنيم، اثر نمي‌كند و مجدداً فساد چهره منحوس خود را از لابه‌لاي ظواهر ديني مي‌نماياند. كار به ريش و تسبيح، اسلامي نمي‌شود و با بسم‌الله گفتن قبل از آشاميدن و الحمدلله گفتن بعد از آن، شراب حلال نمي‌گردد و اين جز توهيني به مقدّسات اسلامي نيست.
اين‌كه معماري پيكره سازمان فرهنگي‌مان را بر ظلم و بي‌عدالتي بچينيم و فرعونيّت را بر ساختار اداري حاكم سازيم و روابط انساني را آن‌طور كه كفّار تعريف كرده‌اند ترتيب دهيم، لاجرم به اشرافي‌گري و تجمّل‌پرستي منتهي مي‌گردد و هيچ رنگ اسلامي نمي‌تواند اين طينت ناپاك را پاك نموده و تطهير نمايد.

خلاصه تمام مطالب ذكر شده را در اين نمودار مي‌بينيد:

[تصوير بزرگ]

پ.ن.
توجه به اين نكته لازم است كه:
جامعه نيز يك سازمان است
نظام اسلامي نيز يك سازمان است
جمهوري اسلامي ايران يعني
پس تمام آن‌چه در تحليل آسيب‌ها بيان شد
و ارائه راهكار
در آسيب‌شناسي نظام اسلامي نيز مصداق دارد
و قابل تطبيق مي‌باشد.


مطلب بعدي: سازمان جبهه ۱ مطلب قبلي: آسيب فعاليت فرهنگي ۱۳

بازگشتنسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ شايد سخن حق سال نشر17نوشته‌هاي وبلاگ بر اساس سال برچسب‌ها35نوشته‌هاي وبلاگ بر اساس برچسب بيشترين نظر34نوشته‌هاي وبلاگ با بيشترين تعداد نظر بيشترين نظر34نوشته‌هاي وبلاگ با بيشترين تعداد نظر مجموعه‌نوشته‌ها27پست‌هاي دنباله‌دار وبلاگ
صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1317با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN