به نام خدا

در پارسي‌بلاگسبك زندگي ۱۴: انطباق عملكرد به نياز

پنج‌شنبه ۶ شهريور ۹۳ - ۳:۰ عصر

قصد ما تغيير سبك زندگي است. معماري آن را از همين رو مد نظر داريم. تغيير سبك زندگي نيز به تغيير عملكردهاي بشر است. اگر چنين بيانديشيم، ناگزيريم ريشه‌هاي عمل و فعل انساني را بررسي كنيم. چرا انسان به سمت عمل كشيده شده و فعلي از او صادر مي‌گردد؟!

ساده‌ترين پاسخي كه به اين پرسش داده شده «نياز» است. نقص و كاستي كه موجب ألم و درد در انسان مي‌شود و حالتي از شادي و ابتهاج كه پس از صدور فعل به دست مي‌آيد و لذّت ناميده شده است.

در گام دوم، فهرستي از نيازهاي انسان جمع مي‌آوريم. اين فهرست مي‌تواند كليد ما براي رمزگشايي افعال انساني باشد و به ما نشان دهد هر عملكرد از چه رو حادث شده و پديد آمده است.

وقتي فهرست نيازها در اختيار باشد، عملكردها قابل رهگيري‌ست. در اين مرحله بايد نسبت عملكردها به نيازها را سنجيد و كشف نمود هر عملكرد بر اساس چه نيازهاي فرض صدور دارد.

وقتي انطباق عملكرد به نياز صورت بپذيرد، هر عملكردي در هر مقطعي از فرآيند زندگي بشر به نيازهايي منسوب خواهد شد كه سرچشمه و انگيزه فعل محسوب مي‌گردند. چنين فهرستي شاه‌كليد ورود به بحث سبك زندگي، معماري و تغيير آن است.


مطلب بعدي: سبك زندگي ۱۵: مصداق شناسي عملكردها مطلب قبلي: سبك زندگي ۱۳: شناخت عملكردهاي انسان

نظرات

مينا: سلام وبلاگ شما را ديدم قالب و مطالب قشنگي داشت براي افزايش بازديد وبلاگت ميتوني به آدرس بيايي و ثبتش كني تا منم بتونم هر روز بهت سر بزنم محلي كه وبلاگتو ثبت ميكني بزرگترين دايركتوري وبلاگ نويسان است و پر بازديد ممنونپنج‌شنبه ۶ شهريور ۹۳ - ۱۱:۴۲ عصر
پاسخ: تبليغ به هر قيمتي؟! و با هر شيوه‌اي؟!
بازگشتنسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ شايد سخن حق سال نشر13نوشته‌هاي وبلاگ بر اساس سال برچسب‌ها33نوشته‌هاي وبلاگ بر اساس برچسب بيشترين نظر32نوشته‌هاي وبلاگ با بيشترين تعداد نظر
صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها721طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها65براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها22همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ945با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها1چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها7تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ862نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN