به نام خدا

نمودار مدل تحوّل اجتماعي - قواي پنجگانه جمهوري اسلامي ايران

نوع نوشته: نمودار تحليلي
براي: مركز بين‌المللي ترويج سبك زندگي حيات طيبه
تاريخ نگارش: مهر ۱۳۹۸ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱
پنج قوّه‌اي كه طرح شده اين‌ها هستند: قوّه رهبري، قوّه اجرايي، قواي تقنيني، قواي امنيتي و قوّه قضايي. هركدام نيز واجد زيرشاخه‌ها و نهادهايي هستند.
قبلاً شنيده بودم در ميان پيش‌نويس‌هايي كه براي قانون اساسي جمهوري اسلامي نوشته شده بود، در روزهاي نخست انقلاب اسلامي، يكي هم مربوط به استاد حسيني (ره) است. مي‌گفتند ايشان پنج قوّه براي نظام در نظر گرفته بود، به جاي سه قوّه‌اي كه منتسكيو در نظر داشت. من از جزئيات طرح ايشان خبر نداشتم، ولي تلاش كردم فارغ از آن‌چه ميان ما مشهور و معروف شده است، با فراغ بال و گشودگي ذهني هر چه به نظرم رسيد در چند نمودار ترسيم كنم. اين يكي از آن موارد است.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۲۵۱ بار
انسان رشد مي‌كند و رشد نياز به رفع اشتباهات دارد. لطفاً اشتباهاتم را ذيلاً بيان فرماييد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1358با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN