به نام خدا

در پارسي‌بلاگسفرنامه خاورميانه اسلامي - بخش هشتم

جمعه ۳۱ شهريور ۱۳۸۵ - ۶:۲۴ عصر

بسيار گفتگو كردم تا سه نفر را راضي كنم وغير از يكي، باقي را راضي كردم به استخاره! عصر استخاره براي رفتن كردم كه اين آيه آمد: ? وَ سَنُمَتِّعُهُم ثُمَّ يُعَذِّبُهُم اللهُ عَذَاباً ألِيِمَاً? و حكم كردن به «بدي» و برنامه را تغيير داديم. همه موافق شديم كه بازگرديم، همين فردا صبح، صبح زود!

بليط گرفتيم و زيارت ناحيه مقدسه خوانديم در تلّ زينبيه و در نهايت سري به قحطان زديم. دوستي كه در اتوبوس هنگام آمدن به كربلا پيدا كرده بوديم. اصلاً‌ كربلايي است كه به جهت زيارت در قم بود و دكّاني دارد در بازار كربلا. تسبيح و مهر مي‌فروشد. پنجاه تسبيح 33 دانه تربت خريدم، دانه‌اي پنجاه تومان بود كه به سي تومان به من داد. هر كس مقداري سوغات خريد. دينارها را نيز تبديل به دلار كرديم و خلاص. ديگر به آن‌ها احتياج نداشتيم. اكنون آماده رفتنيم. قرار شد نان را من بخرم. چقدر معطل شدم. شانزده تا گرفتم و در راه بازگشت هر چه دينار خُرد باقي داشتم،‌ 700 دينار، و يك سي‌دي سخنراني مقتدا خريدم. تمام سي‌دي‌هايي كه مي‌فروشند آهنگ و مارش نظامي جيش‌المهدي است، ولي اصرار كردم كه خطابه مي‌خواهم و اين يكي را گشت و پيدا كرد. تنها چند دقيقه صحبت كردن مقتدا را قبل از رفتن به حج و احرام بستن نشان مي‌دهد. قصد داشتم ادبيات سخن گفتن او را ببينم و دانش و هوشياري او را محك بزنم.

قرار است فردا صبح ساعت 6 حركت كنيم و به مهران رويم، سفر عراق ما پايان پيدا كرده و سفر سوريه خود را مي‌آغازيم. از آن‌جا به اروميه رفته و وارد تركيه مي‌شويم. از تركيه به دمشق مي‌رويم و پس از زيارت اگر موفق شديم چند روزي را پيش سيدنصرالله و مقاوت بگذرانيم، إن‌شاءالله.


مطلب بعدي: سفرنامه خاورميانه اسلامي - بخش نهم مطلب قبلي: سفرنامه خاورميانه اسلامي - بخش هفتم

بازگشتنسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ شايد سخن حق سال نشر17نوشته‌هاي وبلاگ بر اساس سال برچسب‌ها35نوشته‌هاي وبلاگ بر اساس برچسب بيشترين نظر34نوشته‌هاي وبلاگ با بيشترين تعداد نظر مجموعه‌نوشته‌ها27پست‌هاي دنباله‌دار وبلاگ
صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1335با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1332نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN