به نام خدا

در پارسي‌بلاگشرمنده كارهاي پسرم هستم!

پنج‌شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۱ - ۶:۰۲ صبح

نمي‌دانم چه بگويم
وقتي اين كارها را از پسرم مي‌بينم
آدم را شرمنده مي‌كند اين‌گونه اعمال
به حدّي كه
اصلاً نمي‌داند چه بايد بگويد
و چگونه برخورد كند

چند بار پيش آمده
ناگهان دستم را مي‌گيرد
پشت سر هم
چندبار مي‌بوسد
بر صورتش مي‌گذارد
و به چشم‌هايم زل مي‌زند و مي‌گويد:
دوستت دارم بابا
خيلي دوستت دارم بابا

اين جمله را چندبار تكرار مي‌كند
و باز هم دستم را مي‌بوسد

نمي‌دانم بايد چه كنم
تنها كاري كه مي‌توانم
صورتشم را مي‌بوسم
به چهره خندانش لبخند مي‌زنم
دست نوازش بر سرش مي‌كشم
و افتخار مي‌كنم پسر ارشدم اين‌قدر پدرش را دوست دارد

و گمان مي‌كنم نزد خود
كه خداوند دعايم را مستجاب كرده است
وقتي كه نام «سيداحمد» را برايش برگزيدم
كه خواستم چون فرزند امام (ره) باشد
و چنين است
مهربان و خدوم!

و همچنان اين كارهاي او
مرا شرمنده مي‌كند!
از خدا توفيق طلب مي‌كنم
كه با رفتار خود
اين اخلاق پاك را خراب نكنم!


مطلب بعدي: برنامه نويسي تربيت كودك مطلب قبلي: ملاطفتهاي شگفت!

نظرات

سلام: سلام عليكم
آدم را شرمنده مي‌كند اين‌گونه اعمال
به حدّي كه
اصلاً نمي‌داند چه بايد بگويد
و چگونه برخورد كند
مرحوم آية اللّه مرعشي نجفي مي گويد: زماني كه در نجف بوديم، روزي هنگام ظهر، مادرم به من گفت: برو پدرت را صدا بزن تا براي صرف نهار بيايد، من به طبقه بالا رفتم و ديدم پدر در حال مطالعه خوابش برده است. نمي دانستم چه كنم؟ از طرفي بايد امر مادر را اطاعت مي كردم و از طرفي مي ترسيدم با بيدار كردن پدر، باعث رنجش خاطر او گردم. خم شدم و لبهايم را كف پاي پدر گذاشتم و چندين بوسه بر آن زدم، تا اين كه بر اثر قلقلك پا، پدرم از خواب بيدار شد و ديد من هستم، وقتي اين ادب و احترام را از من ديد، گفت: شهاب الدين تو هستي؟ عرض كردم: بلي آقا، دو دستش را به سوي آسمان بلند كرد و گفت: «پسرم خداوند عزّتت را بالا ببرد و تو را از خادمين اهل بيت(عليه السلام) قرار دهد» و من هرچه دارم از بركت همان دعاي پدرم است كه در حق من نمود و به مرحله اجابت رسيد.
جمعه ۶ آذر ۱۳۹۴ - ۳:۲۲ صبح
پاسخ: سلام. إن‌شاءالله خداوند همه فرزندان شيعه را عزيز و از خادمين اهل بيت (عليه‌السلام) قرار دهد. فرزندان مرا نيز. تشكر از نكته خوب‌تان.
مسجود: "وضعيت تاهل: غيرمتأهل"دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۴ عصر
پاسخ: خب قبلاً نوشته بودم «طلاق»، ولي يكي اومد طعنه زد كه چرا يه طلبه بايد زنشو طلاق داده باشه و گفت اين «هويّت روحانيت» را مخدوش مي‌كند، من هم به «غيرمتأهل» تغيير دادم! چون اگر مي‌نوشتم «مجرّد» اين شبهه مي‌شد كه تا به حال زن نگرفته‌ام! شما ببخش! د:
سعيد: هنوز براي شكر كردن زود است
بايد بزرگ شه
شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۹ صبح
پاسخ: آن هم يك شكر ديگر مي‌خواهد. هر مرحله را نمي‌توان از بيم گام بعد ناشكري كرد. تا اين‌جايش سوا، شكرش به جاي آوريم، مابقي‌اش هم سر جاي خود! :)
پدرام: ا عرض سلام خدمت شما
گروه اينترنتي رهروان ولايت با همكاري وبلاگ گروهي حجاب و عفاف، جنبش اينترنتي حجاب و عفاف را راه اندازي كردند از‌اين‌رو،‌ از تمامي فعالان فضاي مجازي دعوت مي كنيم با قرار دادن لوگوهاي«جنبش اينترنتي حجاب و عفاف» در پايگاه هاي اينترنتي و وبلاگ هاي خود و همچنين انتشار و بازنشر مطالب مربوط به اين جنبش همچون يادداشت،مقاله، دلنوشته، عكس، كليپ، پيامك و... ما را در اين امر خطير ياري فرمايند و نام خود را در زمره خادمين حضرت فاطمه زهراء سلام الله عليها ثبت فرمائيد .
ضمنا جهت دريافت كد لوگو به آدرس زير مراجعه فرمائيد و پس از درج لوگو در بخش نظرات اعلام نمائيد تا پايگاه شما نيز در صفحه جنبش حجاب و عفاف لينك داده شده و خبر پيوستنتان به جنبش در بخش اخبار سايت درج گردد.
www.jonbeshnet.ir/hijab

پنج‌شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۹ صبح
پاسخ: چقدر تبليغات!
بازگشتنسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ شايد سخن حق سال نشر17نوشته‌هاي وبلاگ بر اساس سال برچسب‌ها35نوشته‌هاي وبلاگ بر اساس برچسب بيشترين نظر34نوشته‌هاي وبلاگ با بيشترين تعداد نظر بيشترين نظر34نوشته‌هاي وبلاگ با بيشترين تعداد نظر مجموعه‌نوشته‌ها27پست‌هاي دنباله‌دار وبلاگ
صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1317با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN