به نام خدا

در پارسي‌بلاگبوستانِ پشت بام

پنج‌شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱:۰۰ عصر

اين‌بار بوستان علوي نرفتيم
بوستان  غدير هم نرفتيم
يك مكان جديد
بوستاني نزديك
خيلي نزديك به محل زندگي‌مان
ما به پشت بام رفتيم
براي صرف ناهاربه بچه‌ها خيلي خوش گذشت
با اين‌كه ساده بود
بي‌پيرايه
يك تفريح دم دستي

هزينه مهم نيست
بودن مهم است
توجه
در كنار هم
اهميت دادن
وقت گذراندن
مقداري كه تكليف هر انساني‌ست

كتب اميرالمؤمنين (ع): «فَإِنَّ الْمَرْءَ قَدْ يَسُرُّهُ دَرْكُ مَا لَمْ يَكُنْ لِيَفُوتَهُ، وَ يَسُوؤُهُ فَوْتُ مَا لَمْ يَكُنْ لِيُدْرِكَهُ؛ فَلْيَكُنْ سُرُورُكَ بِمَا نِلْتَ مِنْ آخِرَتِكَ وَ لْيَكُنْ أَسَفُكَ عَلَى مَا فَاتَكَ مِنْهَا؛ وَ مَا نِلْتَ مِنْ دُنْيَاكَ فَلَا تُكْثِرْ بِهِ فَرَحاً، وَ مَا فَاتَكَ مِنْهَا فَلَا تَأْسَ عَلَيْهِ جَزَعاً، وَ لْيَكُنْ هَمُّكَ فِيمَا بَعْدَ الْمَوْت» (نهج‌البلاغه، 22)
انسان گاه مسرور مى شود به سبب رسيدن به چيزى كه هرگز از دستش نمى رفت! و ناراحت مى شود به سبب از دست دادن چيزى كه هرگز به او نمى رسيد، حال كه چنين است شادى و سرور تو بايد به خاطر چيزى باشد كه در مسير آخرت به دست آورده اى و تأسف و اندوهت به سبب آن امور معنوى و اخروى باشد كه از دست داده اى. بنابراين به خاطر آنچه از دنيا به دست آورده اى زياد خوشحال نباش و آنچه را از دنيا از دست داده اى بر آن تأسف نخور و جزع نكن; تمام همّت خود را به آنچه بعد از مرگ و پايان زندگى است متوجه ساز. (ترجمه مكارم)


مطلب بعدي: نمودار كروناي قم مطلب قبلي: پيام سيد براي ايرانيان

نظرات

ام محمد: اين حجم از خلاقيت!
پويايي!
توجه!
ممنونم پدرِ خوب
دست مريزاد

شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۰۹ صبح
پاسخ: ما قبلاً زياد بيرون مي‌رفتيم؛ اوايل فقط بوستان علوي، صبح‌هاي جمعه، بعدتر بوستان غدير هم. كوچك‌تر كه بودند تقريباً هر جمعه صبح، صبحانه را در بوستان مي‌خورديم و خيلي سبك. خلوت هم بود و تقريباً هيچ‌كس. مردم شب مي‌روند بيشتر. بچه‌ها بازي مي‌كردند يكي دو ساعت و بعد هم خانه. امسال از وقتي كرونا رواج يافت هيچ‌جا نرفتيم. بوستان‌ها را كه بستند و مدام در خانه. اين ايده ناگهان به ذهن رسيد و زيرانداز هميشگي‌مان را پشت بام پهن كرديم. همه وسايل و خوراكي‌ها را درست مثل قديم در سبد گذاشتيم و انگار كه داريم بيرون مي‌رويم، برديم پشت بام. آفتاب خوبي هم بود و در اين سرماي زمستان گرمي بخشيد. ممنونم كه هنوز هستيد. در پناه خدا.
بازگشتنسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ شايد سخن حق سال نشر18نوشته‌هاي وبلاگ بر اساس سال برچسب‌ها35نوشته‌هاي وبلاگ بر اساس برچسب بيشترين نظر34نوشته‌هاي وبلاگ با بيشترين تعداد نظر مجموعه‌نوشته‌ها27پست‌هاي دنباله‌دار وبلاگ
صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1367با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN