به نام خدا

در پارسي‌بلاگوقتي اسرائيل گدايي مي‌كند

جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۹ صبح

چند روز پيش يك ايميل براي تمام كاربران سايت لابي صهيونيست‌هاي آمركايي ارسال شد
در اين ايميل
آي‌پك از تمامي اعضا و هوادارن خود خواسته
در اين شرايط حساس كه اسرائيل در خطر است
به اين مؤسسه «كمك مالي» نمايند
تا بتواند امنيت اسرائيل را افزايش دهد!
چند نكته در اين «متنِ گدايي» عجيب جلب توجه مي‌كند
اول. اين كه شرايط امروز را براي امنيت اسرائيل بحراني مي‌نماياند
دوم. خيلي ملتمسانه تقاضاي پول شده است، آن هم براي تشكيلاتي
كه هاليوود را مي‌خرد و مي‌فروشد، حالا لنگِ دوزار شده باشد!
سوم. اين پول را مي‌خواهد چه كند؟
مي‌خواهد رشوه بدهد؟!
اين پول را مي‌خواهد تا بتواند با همكاري «نمايندگان كنگره آمريكا»
بودجه سال اسرائيل را توسعه دهد!
كه چه شود؟
مي‌خواهد سامانه سپر دفاع هوايي سيّار خود را
موسوم به «كلاه آهني»
راه‌اندازي كند
در مقابل: حماس و حزب‌الله و حاميان‌شان؛ سوريه و ايران!
اين هم متن ايميل گدايي كه عيناً به استحضار مي‌رسد
شايد گداهاي خودمان هم ياد گرفتند و از اين روش بهره بردند :)

اين هم يك تكه از معرفي AIPAC كه در سايت خودشان قرار داده‌اند:
هنگامي‌كه «كميته همكاري‌هاي عمومي اسرائيل آمريكايي»  (AIPAC) در سال 1329 (1950 م) آغاز به كار كرد، تنها يك نام با اين سازمان تازه شكل گرفته پيوند داشت؛ «سي كِنِن» ، مؤسس و اهل واشنگتن. امروز، آيپك 65 هزار عضو در ميان همه 50 ايالت آمريكا دارد، كساني كه طلايه‌دار جبهه‌ خشم‌انگيزترين مسائلي هستند كه امروز اسرائيل با آن مواجه است: متوقف كردن ايران از به دست آوردن سلاح‌هاي هسته‌اي، نبرد با تروريسم و برقرار كردن صلح. و همه موارد فوق، ايجاب مي‌كند كه اسرائيل براي مواجه شدن با اين چالش‌ها به اندازه كافي قدرتمند باشد.
به اين دلائل، «نيويورك تايمز» آيپك را مهم‌ترين سازمان مؤثر در روابط آمريكا با اسرائيل خوانده است، و در همين حال مجله «فورچيون» نيز هماهنگ با آن، آيپك را در ميان قدرتمندترين و محبوب‌ترين گروه‌هاي آمريكايي طبقه‌بندي كرده است.
فعاليت‌هاي آيپك در ترتيب دادن بيش از دو هزار ملاقات با اعضاي كنگره آمريكا، در خانه و يا در واشنگتن، كمك كرد كه بيش از 100 قانون ابتكاري و جديد به نفع اسرائيل در يك سال در كنگره تصويب شود. از به دست آوردن نزديك به سه ميليارد دلار كمك براي امنيت اسرائيل گرفته تا كسب بودجه براي تلاش‌هاي مشترك آمريكا و اسرائيل براي مقابله با سلاح‌هاي غير متعارف، اعضاي آيپك در وخيم‌ترين و بحراني‌ترين اوضاع اسرائيل درگير مي‌باشند.

چند وقت پيش
لوگوي سايت‌شان اين شكلي بود:

به گوشه سمت راست تصوير توجه كنيد!
چه مي‌بينيد؟
آن سربازها كه هستند؟ مي‌شناسيدشان؟!
بله، خودمانيم!  :)


مطلب بعدي: مكان تخميني انفجار قم مطلب قبلي: آخوند درباري

نظرات

دكتر خودم: بله، خيلي قشنگ منظورتون رو بيان كردين،
ولي من ربط بين گدايي با بيداري اسلامي رو نفهميدم، ميشه اينو برام باز كنيد؟جمعه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۰ - ۶:۲۹ عصر
پاسخ: خب، همين هم براي بنده جالب بود. يعني واقعاً ربط اين‌كه آيپك الآن، درست در زماني كه بيداري اسلامي اتفاق افتاده است، تقاضاي كمك مالي مي‌كند. واقعاً چرا؟! سؤال بنده همين ربط است! د:
دكتر خودم: خوشحالم كه دشمن رديف اوليم (:
ولي اينكه گفتين گدايي رو درك نكردم، ما خودمون هم هر چند وقت يه بار يه طرح ميزنن كمك به مردم مظلوم فلان جا،
اين كار اسرائيل به نظرم بيشتر از اينكه نياز مادي باشه، نياز معنويه،
مهم نيست كه كسي كمك كنه يا نه،
مهم اينه كه القا بشه كه كي كجاست و چي ميخواد بشه (:جمعه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۰ - ۱:۲۵ عصر
پاسخ: تك تك الفاظي كه ما در كلام خود به كار مي‌بريم، براي بيان حقيقتي در واقع هستند، ولي اين‌گونه نيست كه حقيقت محكي هميشه واقع خارجي باشد! اين يعني چه؟! :) يعني گاهي بعضي، نه، خيلي هم گاهي نه، بسياري از مواقع، بخشي از حقيقت كه الفاظ از آن حكايت مي‌كنند، درون ِ خود ما هستند! مثلاً وقتي دوستي به شما مي‌گويد: «از اين چيپسا بخور، خيلي خوشمزه ست، تا حالا مث اين نخوردي، امتحان كن!» در چنين مواردي هم واقعاً كلام خبري است و در حال حكايت از يك واقعي است. اما آيا واقعاً شما تا به حال چنين چيپس خوشمزه‌اي نخورده‌ايد؟ يا واقعاً اين بهترين چيپس است؟ نه، قضيه تنها بيان يك احساس است. دوست شما قصد دارد حس خود را از خوردن آن چيپس بيان دارد. الفاظ اين‌گونه‌اند كه در حين حكايت از واقعيت خارجي، از درون گوينده نيز خبر مي‌دهند. كاري كه آيپك، اين لابي اسرائيلي كرده خيلي شگفتي‌آور بود. تصور كنيد سال‌ها عضو معمولي سايت آن‌ها باشيد و هر ماه چند خبر و مطلب براي شما ارسال مي‌كنند، اما اين‌بار، يهو از شما كمك مالي مي‌خواهند، آن هم دقيقاً موقعي كه بيداري اسلامي در تونس و مصر و ليبي شكل گرفته است. اين يك كمي متفاوت است با كمك‌خواهي‌هاي ديگر. آن هم سازماني كه پولش از پارو بالا مي‌رود و خودش مي‌گويد ده‌ها هزار پرسنل و نيروي همكار در دنيا دارد! خب، من هم از لفظ «گدايي» حس خود را بيان كردم! حل شد؟! :)
بازگشتنسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ شايد سخن حق سال نشر17نوشته‌هاي وبلاگ بر اساس سال برچسب‌ها35نوشته‌هاي وبلاگ بر اساس برچسب بيشترين نظر34نوشته‌هاي وبلاگ با بيشترين تعداد نظر مجموعه‌نوشته‌ها27پست‌هاي دنباله‌دار وبلاگ
صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1354با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1332نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN