به نام خدا

نمودار فلسفه شدن و هگل

نوع نوشته: نمودار تحليلي
براي: انديشكده علم ساجد لله
تاريخ نگارش: فروردين ۱۳۹۶ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱
دو بخش اصلي دارد؛ منظور هگل از فلسفه شدن و نقد شهيد مطهري بر فلسفه شدن. در قسمتي ديگر، كليه فيش‌هاي جمع‌آوري شده به عنوان «منابع» درج گرديده‌اند.
به گمانم نخستين بار در كتاب «ماركسيست» شهيد مطهري (ره) اين اصطلاح را ديدم؛ «فلسفه شدن». شهيد در آن‌جا حملات شديدي كرده و اصلاً منكر آن مي‌گردد. در مقابل، استاد حسيني (ره) به شدّت دنبال فلسفه شدن اسلامي‌ست. او معتقد است كه فلسفه بودن يا «هستي‌شناسانه» كافي نيست، فلسفه‌اي كه صرفاً به «چرايي» و «چيستي» مي‌پردازد. زيرا ما دنبال «تحقق»‌ اسلام هستيم و اين از مقوله «تغيير» است و كنترل تغيير نياز به «چگونگي» دارد. يعني همان فلسفه شدن. در اين پروژه، كارفرما خواست تا نسبت فلسفه شدن با هگل را بر رسم.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۹۰۷ بار
خود واقعي را تنها در آينه مي‌توان ديد، آينه باشيد و اشتباهاتم را ذيلاً متذکّر شويد:
خوبيكشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸
ممنونشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1096با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1068نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN