به نام خدا

ساختار اطلاعات بانك اطلاعات مراكز

نوع نوشته: طرح شبكه داخلي
براي: جامعه مدرسين حوزه علميه قم
تاريخ نگارش: دي ۱۳۹۱ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱۲
شامل: مقدمه، گام به گام تا دستيابي به فيلدها، دسته‌بندي اطلاعات، فيلدهاي اطلاعات، اطلاعات پايه (متاديتا)، گزارشات، نماي كاربرگ اطلاعات.
دوستي كه تماس گرفته بود، از آن سنخ دوستاني بود كه خيلي وسواس روي طراحي اوليه داشت. در ابتدا فقط نظرش اين بود كه يك فرم و كاربرگ مي‌خواهد براي ثبت اطلاعات مراكز. من هم يكي دو فرم كه از قبل داشتم در اختيارش گذاشتم. ولي بعد متوجه شدم در چاه ويلي افتاده‌ام كه به اين سادگي‌ها خلاصي ندارد. اين بنده خاصّ مصرّ بود كه دقيق بايد فيلدها را تعيين نماييم و چيزي از قلم نيافتد. طوري حساسيت به خرج داد كه مصمم شدم يك طوري كلنگ اين قضيه را بزنم كه وسواسي‌تر از خودش به نظر آيم. يك طور پي كار را كندم كه حالاحالا هيچ كس نتواند بنايي بر روي آن بالا بياورد! وقتي ديدم چقدر روي منطق انتخاب فيلدها حساس است،‌ خيلي عميق در منطق كار نگريستم و شاخص‌ها و نمايه‌هاي شناسايي يك مركز را تجميع نمودم و سپس بر اساس آن، فيلدها را ساخته و در نهايت كاربرگي قابل انعطاف ايجاد كردم. الحمدلله وقتي كار را تحويل دادم، ديگر هيچ خواسته‌اي به دنبال آن طرح نشد. به نظرم توانست مطالبه ايشان را تأمين نمايد و يك نظريه را سامان دهد: «از وسواسي وسواسي‌تر شو، تا خودش را جمع كند!».
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۸۹۶ بار
در نوشتن آن‌چه در ذهن داري ترديد نكن. تك‌تك يادداشت‌ها را شخصاً مي‌خوانم و پند مي‌گيرم:
سلامشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۸

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1246با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN