به نام خدا

كميسيون فرهنگي

نوع نوشته: طرح سازمان
براي: جامعه مدرسين حوزه علميه قم
تاريخ نگارش: دي ۱۳۹۲ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۳۶
در ۹ بند و ۵۰ ماده تنظيم شده است: تعاريف اصطلاحات، اهداف تشكيل كميسيون، اصول كلّي ارتقابخش كيفيت دستاوردها، برنامه تشكيل جلسات، مقدمات برگزاري جلسات، روش اجرايي اداره جلسه، گزارش‌سازي جلسات و اطلاع‌رساني نتايج، وضعيت سند و ضمائم. ضمائم منحصر در ۹ كاربرگ است كه در اداره جلسات به كار مي‌رود.
چنين كميسيوني از پيش وجود داشت. به كار خويش نيز مشغول. اما دوستان دبيرخانه يك آئين‌نامه اجرايي براي آن مي‌خواستند. بنده كمي زياده‌روي نموده، به زعم خود، كار را ريشه‌اي كردم؛ يك آئين‌نامه مفصّل نوشتم، بيش از آن‌چه مطالبه شده بود. از نظر خودم مهم‌ترين بخش اين سند بند ۳ است. يعني در حقيقت يك حرف‌هايي داشتم سال‌ها كه دلم مي‌خواست بزنم، حرف‌هاي اصلي خود را فرصتي يافتم و در اين بند و در قالب ۷ ماده بيان داشتم. اجازه دهيد فهرستي از اين حرف‌ها را در همين‌جا بياورم، حرف‌هايي كه خيلي برايم مهم بود گفتنش و هست هنوز هم:
تصميم‌سازي به جاي تصميم‌گيري، اجماع‌گرايي به جاي رأي اكثريت، نظم و برنامه‌ريزي به جاي بحث آزاد، نقد مستدل به جاي تنسّك به آراء گذشتگان، توبيخ محترمانه به جاي سكوت در برابر اشتباهات، توجه به محتوا به جاي شأن گوينده، مستندسازي كتبي به جاي مذاكرات شفاهي.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۱۳۴ بار
آن‌چه من نوشته‌ام پايان نيست، آغاز است. براي ادامه راه، نقطه‌نظر خود را ذيلاً بنويسيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1304با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN