به نام خدا

شناسنامه مدل سه‌بُعدي نيازهاي بشر

نوع نوشته: بروشور و معرفي
براي: مركز بين‌المللي ترويج سبك زندگي حيات طيبه
تاريخ نگارش: بهمن ۱۳۹۸ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۴
سؤال‌هايي‌ست كه از سوي يك مخاطب طرح شده و پاسخ‌ها با رنگي متفاوت در متن ثبت شده است. هدف توصيف مدلي است كه نيازهاي انسان را از سه زاويه و در سه بُعد نمايش مي‌دهد. چيزي فراتر از مدل معروف مازلو.
وقتي سبك زندگي را بررسي مي‌كردم، پس از كلّي تحليل و آناليز، سرانجام اين شد كه بايستي نيازهاي انسان مشخص شود. اگر انسان يك موجود مادّي باشد، پس با مرگ نابودشدني، اين همان هرم نيازهاي مازلو را دارد. هيچ زيادتي هم لازم نيست. پس اصلاً چرا بايد سبك زندگي عوض شود؟ ما بايد به ريشه‌ها بازگرديم. اگر معتقديم تفاوتي هست، تفاوت آن‌جاست. اگر هرم مازلو را تسليم شده و بپذيريم، باقي مسير را هم بايد با ماترياليست‌ها برويم. چرا راه را عوض كنيم؟ راهي كه اين‌همه تجربه شده و آزمون و خطا. اين‌كه تحوّل در علوم انساني لازم است از همين‌روست. به جهت ضرورت تحوّل در زيربناها، به دليل تفاوت ما با آن‌ها در باورها. پس در همان پروژه سبك زندگي ناگزير شدم گريزي بزنم به شناسايي نيازهاي انسان و جدول تازه‌اي براي آن طراحي كنم، پس از بررسي ده‌ها شيوه متفاوت و گوناگون در نيازسنجي انسان.
بعد از مدتي ايميلي دريافت كردم و فردي مدعي شد از اين مدل در پروژه‌اي مي‌خواهد استفاده كند، گويا پايان‌نامه مي‌نوشت، اطلاعاتي از منبع آن مي‌خواست. عرض كردم كه ندارد. منبع آن خودم هستم. پس پرسشنامه‌اي تنظيم كرد تا مشخصات مدل را عرضه كنم تا بتواند در رفرنس‌هاي پايان‌نامه‌اش بياورد.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۲۷۳ بار
انسان محتاج وعظ است. ترديد نكنيد و هر چه در نظرتان هست را ذيلاً برايم بنويسيد:
مرتبط با رشته تحصيليمجمعه ۲۰ مرداد ۱۴۰۲

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1358با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN