به نام خدا

شرح وظايف و نمودار سازماني نشريه «نجم»

نوع نوشته: نمودار تحليلي
براي: مركز مطالعات و پژوهش‌هاي فلكي- نجومي
تاريخ نگارش: تير ۱۳۷۸ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱۱
دستنوشته است، هرگز تايپ نشده. شامل اطلاعات و نكات جالبي در خصوص مديريت يك نشريه علمي.
ابتدا گروه‌هاي كاري و هيئت علمي معرفي شده و چارت ارتباط گروه‌ها و فعاليت‌هايشان كشيده شده است.
«نخستين اقدامات» در قالب هفت بند به صورت پي‌درپي نوشته شده.
«گام بعدي» شامل ۹ فعاليت است كه بايد انجام شود.
«همگام با هيأت» شرح وظايف و شيوه عملكرد گروه پژوهشي است كه زير نظر هيئت علمي فعاليت مي‌نمايد كه در هفت بند معيّن شده است.
در توضيحات آخر طرح نيز ده موضوع پژوهشي به عنوان پيشنهاد اوليه معرفي شده است.
ضمائم: ۱. متمم طرح ۲. فهرست گروه‌هاي پژوهشي ۳. فرم جمع‌آوري اطلاعات حق‌الزحمه‌هاي پيشنهادي اعضاء براي شروع كار
شايد اولين طرح قاعده‌مند و منظمي باشد كه نوشتم. سال ۷۸ بود، پس از يك‌سال همكاري با اين مركز تصميم به اين كار گرفتم. ابتداي رفتنم به اين مركز تنها براي ديدن آن‌چه قبل خوانده بودم در تلسكوپ بود، كه يكي از از دوستان گفته بود دارند، خوبش را هم دارند.
پس از مدتي، دوستي گفت بيا نشريه‌اي را تأسيس كنيم و فعاليت‌هاي مركز را نشر دهيم، سه نفر شديم، مديريت هم پذيرفت كمك كند و ما شروع كرديم. چند شماره كه پيش رفت از گفتگو با اساتيد به اين نتيجه رسيدم كه يك هيئت علمي براي اين نشريه ضروري است كه مي‌بايست همان هيئت علمي مركز باشد. پي‌گيري كردم و اين طرح را دست‌نوشته ارائه دادم. امكانات تايپ خُب آن موقع نداشتم. طلبه‌اي بودم در مدرسه علميه معصوميه(س)، كه ردّ شد. مديريت با عدم حضور خود در جلسه بررسي طرح كه تمام اساتيد در آن حضور داشتند، طرح را وتو كرد. بعد هم مرا خواست كه اين كارها چه ضرورتي دارد، طرح نمي‌خواهد، همين‌طور كار كنيد ديگر!
من هم ديگر كار نكردم!
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۳۰۶ بار
متشکّر مي‌شوم اگر بزرگواري فرموده و ديدگاه خود را ذيلاً برايم بنگاريد:
ممنونجمعه ۴ آبان ۱۳۹۷
سازمانيجمعه ۱۱ مرداد ۱۳۹۸
سلامشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1306با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN