به نام خدا

در پارسي‌بلاگسبك زندگي ۷: ثبات يا تغيير؟

پنج‌شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳ - ۴:۰۰ عصر

پيش از انتخاب يك فهرست مناسب از نيازهاي انسان، با پرسشي مهم مواجه هستيم، وقتي نام دانشمنداني از فرهنگ‌هاي مختلف را در ليست تهيه‌كنندگان اين منابع مشاهده مي‌نماييم: آيا نياز انسان در تمامي فرهنگ‌ها، در تمامي نژادها، در تمامي مكاتب و با تمام ادياني كه وجود دارند، يكي‌ست و تفاوتي ندارد؟! آيا هرم نياز براي تمام آدم‌هاي روي كره زمين يكسان است؟!
در ادامه اين پرسش كه رويكردي «تغايري» دارد، مي‌توان نظر زماني نيز داشت، آيا «تغيير» در نيازها نيز ممكن است؟! آيا مي‌شود پذيرفت يا نپذيرفت كه در طول ده‌ها سال يا صدها سال انسان‌ها تغيير مي‌نمايند و نيازهاي متفاوتي پيدا مي‌كنند و هرم نيازهاي‌شان بايد متفاوت تنظيم شود؟! آيا با بروز فن‌آوري‌هاي جديد و انضمام كاركردهاي آن‌ها به زندگي بشر، تغييري در نيازهاي وي روي نداده است؟! اتفاقي كه در تصوير زير با اندكي مزاح به آن اشاره شده:
 

مسير حركت بسيار ساده است. هنگامي‌كه از سبك زندگي سخن به ميان آيد، لاجرم خاستگاه اين سبك و شيوه، در رفتار فرد مورد سؤال قرار مي‌گيرد. تبعيّت انسان از الگوهاي اجتماعي و نحوه ايجاد ميل در وي براي بروز فعل و عمل عيني ما را به خواسته‌ها و نيازها مي‌كشاند. تا بر سر نيازها به يك قدر مشترك و نظر نهايي نرسيم، صحبت از سبك زندگي شايد غايتي را به ارمغان نياورد.
 


مطلب بعدي: اولين آموزش آشپزي مطلب قبلي: سبك زندگي ۶: فهرست نيازها

بازگشتنسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ شايد سخن حق سال نشر17نوشته‌هاي وبلاگ بر اساس سال برچسب‌ها35نوشته‌هاي وبلاگ بر اساس برچسب بيشترين نظر34نوشته‌هاي وبلاگ با بيشترين تعداد نظر بيشترين نظر34نوشته‌هاي وبلاگ با بيشترين تعداد نظر مجموعه‌نوشته‌ها27پست‌هاي دنباله‌دار وبلاگ
صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1318با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN