به نام خدا

در پارسي‌بلاگفلوچارت خورش سبزي

چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۲ - ۷:۱۵ عصر

براي اولين بار
چرا؟!
چون معمولاً غذاهاي روتين را مي‌شود به سادگي خريد
با هزينه‌اي نه‌چندان بالا
قيمه درست كرده بودم
و بسياري از غذاهاي ديگر
كوكوها
كتلت‌ها
شامي‌ها
پلوهاي تركيبي؛ لوبياپلو، باقالي‌پلو و...
ماكاروني
و حتي غذاهاي پخت‌سريع (فست‌فودها)
اما قرمه‌سبزي...
با اين‌كه از همه غذاها بيشتر دوست دارم!

امروز درست كردم براي نهار

حالا چرا فلوچارت؟!
گفتم حالا كه ياد گرفته‌ام
به روشي سريع براي استفاده ديگران ارائه كنم

راستش
سر گاز مدام در ذهنم فرآيندش شكل مي‌گرفت
بي‌اراده
عادت است ديگر
تركش ـ شايد ـ موجب مرض

قبلاً گفته بودم كه براي هر كاري مي‌شود فلوچارت كشيد!

پ.ن.
مي‌دانم؛
لوبيا قرمز يا چشم‌بلبلي هم مي‌شود
ولي شيريني‌اي كه لوبياچيتي مي‌دهد حرف ندارد
كمي شنبليله خشك هم بعضي مي‌ريزند
رُب هم اختياري است
نحوه تركيب سه محور اصلي هم اختلافي است
بعضي گرد ليموعماني مي‌ريزند
معمولاً هم گوشت تكه‌شده و قُرمه‌قُرمه‌شده
ولي...
من اين طور پختم
همان كه واقع شده را ترسيم نمودم

پ.ن.
اندازه هم اصلاً‌ نزدم
همه چيز را مُشت مُشت عمل كردم
مثلاً سبزي يك كيلو خريده بودم
بعد از پاك كردن و شستشو و خُرد كردن
نصفش را گذاشتم براي كوكوسبزي
نيم آن را استفاده كردم
لوبيا هم يك مُشت
مانند گوشت
چرا؟!
چون به حسّم اعتماد دارم
به استعداد آشپزي
هميشه از اندازه زدن در پخت و پز دوري مي‌كنم
بيشتر به طعم توجه مي‌كنم و به ريخت و قيافه آن!

پ.ن.
خورندگان معتقد بودند عالي شده است
هر كه چشيد چنين گفت
خودم هم كه... عطّار نبايد بگويد!


مطلب بعدي: بمب ساعتي مطلب قبلي: بچه مدرسه اي

نظرات

توكلي: سلام عزيز ، واقعا دم شما گرم
خيلي مطلب جالبي بود . هم مبتكرانه بود طوري كه به فكرم رسيد كتابي با اين سبك براي آشپزي ميتواند خيلي جالب باشد و هم بسيار مفرح بود .
البته جسارتا 2 نكته عرض ميكنم خدمت شما . يكي اينكه مراحلي را كه براي گذشتن نياز به شرطي ندارند و پشت سر هم هستند را در يك مستطيل آورده شود به نظر بهتر است . مثل " سوراخ كردن ليموعماني " و " قراردادن ليمو عماني در قابلمه " اينطوري حجم فلوچارت كمتر شده و از وحشت آشپز آماتور ميكاهد .
و دومي هم وجود يك باگ خطرناك در پايان فلوچارت است كه ميتواند هم غذا و هم آشپز را با هم به باد فنا دهد . شرط آخر اينست " آيا طعم خورش خوب است ؟ " ممكن است طعم خورش به علت زياد ريختن نمك يا آبليمو خراب شده باشد و چون جواب خير است برميگرديم و باز هم نمك و آبليمو اضافه ميكنيم و .... :)
البته حالا شما براي حل اين باگ دو راه داريد . يكي اينكه آن شرط را به اين صورت تغيير دهيد " آيا مقدار آبليمو و نمك كافي است "
راه دوم اينكه يك شمارنده براي اين شرط بگذاريد كه مثلا اگر 3 بار تكرار شد ديگر به عقب برنگردد و به مراحل بعد برود كه آن هم اين شرط است " آيا غذا قابل خوردن است ؟ " :)))
ببخشيد قصدم بيشتر مزاح بود و البته بهبود كار جالبناك شما موفق باشيد .
سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۳ - ۸:۴۰ صبح
پاسخ: هاهاها... دم شما نيز بسيار گرررم. :) جدّاً و حقيقتاً محظوظ شديم از اين ملاطفت طبع شما. تشكر. اين فلوچارت باگ زياد دارد. صحيح مي‌فرماييد. اگر آن را به يك ربات متصل نمايند، تمام آشپزخانه را به نابودي مي‌كشاند! كافيست در يكي از حلقه‌‌ها و لوپ‌ها بيافتد و نتواند در بيايد! خيلي ممنون از تذكرات عالي شما. طاعات و عبادات شما قبول درگاه احديّت. در اين حال گرسنگي و تشنگي و در اين دماي 40 درجه ماه مبارك تابستانه قم، ياد قرمه‌سبزي حال‌مان را دگرگون كرد. روح‌تان شاد، لطف‌تان متعالي.
مجتبي: http://sdinnovation.ir/?p=108
http://sdinnovation.ir/?p=95

طراحي خدمات چيست؟

اين رو مهندس كاشي معرفي كردش
همون قسمت كاري كه در مركز مشاوره پيش رو داريم
شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۲ - ۶:۴۱ عصر
پاسخ: مطالعه خواهم كرد. تشكر.
مهم نيس: پس توكل چه ميشود؟؟؟!!!قطعا اين ترس باطل است و باطل در حكم كفي نابود شدني!
ظاهرا خيلي علاقه داريد پيام ها عمومي شوند...خود تغيير ميدهيد و ميبريد و ميدوزيد...عجب!
يكشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۴ صبح
پاسخ: إن‌شاءالله ايمان‌مان كه زياد شود، خيلي از اين ترس‌ها نابود مي‌شود. همه اين‌ها از ضعف ايمان ماست. دعا كنيد اين برادر كوچك‌تان هم توكلش به خدا زياد شود. تشكر
مهم نيس: جناب!سخن شما سرشار از توجيه است.يعني همه زن ها بدند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟يعني يك زن خوب و فداكار پيدا نميشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگر بخواهيد ميشود...ميشود...ميشود...!عاقبت بدي دارد فرزند مهر مادري نچشد...حتي شده مهر نا مادري به او بشود اما بي مادر نماند.عقده هايي ميماند در دل او كه شما از آن بي خبريد...مرتب از تربيتشان ميگوييد و اينكه موفقيد درست!خدا ناصرتان باشد اما جاي مادر با هيچ كدام از اينها پر نميشود!شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۲ - ۲:۱۶ عصر
پاسخ: قطعاً پيدا مي‌شود. قطعاً زناني بسيار پاك و با ايمان در اين دنيا وجود دارند. اما كسي را كه مار گزيده، اگر چه بارها ريسمان ديده، باز مي‌ترسد كه نزديك شود. هر بار به حسب ترس خود مي‌"گويد: شايد اين يكي هم مار باشد! البته كه وقتي ديگري برداشت و در دست گرفت، با خود مي‌"گويد: اشتباه كردم اين واقعاً ريسمان بود. اما بار ديگر باز با ديدن آن‌چه مشكوك است همان را با خود مي‌"گويد: اين يكي شايد مار باشد! خلاصه قضيه اين است: چطور مي‌شود دانست اين يك ريسمان است يا مار؟! از منظر كسي بگوييد كه رنج بسياري از مار ِ ريسمان‌نما كشيده است. تشكر از اين‌كه محبت مي‌فرماييد و نظر خود را خالصانه و صريح بيان مي‌كنيد.
مهم نيس: خيلي عجيبه كه حاضريد همه ي مشقت خانه داري رو بكشيد اما بر عهده ي يك زن نذاريد...حتي بچه داري!!!كه حتما بايد دست نوازش يك مادر يا شبه مادر بر سرشان باشد...هزاري هم كه براشون مادر باشيد باز هم نميشود ك نميشود...خيلي عجيب است كه حاضر نيستيد مادر براشون بياريد!!!!!!!!!!!!
جمعه ۱۵ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۷ عصر
پاسخ: واقعاً عجيب است. راست مي‌"گوييد اين‌كه عجيب است. ببينيد چه بلا بر سر اين بنده خدا آمده، كه حاضر به كشيدن اين همه مشقّت شده، اما ديگر چشمش به آن زن نخورد! نه آن زن، كه هيچ زن. يعني از شدّت آسيبي كه بر او وارد شده، چنان بر او رفته، كه هيچ زن را توان تحمّل ندارد و چون مارگزيده‌اي از هر ريسمان سياه و سفيدي مي‌ترسد! خدا خيرتان بدهد، به نكته بسيار دقيقي اشاره فرموديد. گاهي انسان حاضر مي‌شود تمام زندگي خود را نابود كند، ولي ديگر عقربي او را نگزد و ماري به او نپيچد و دروغ‌ها و تهمت‌ها او را خفه نكند. پناه بر خدا. (امروز ماكاروني درست كردم، ديروز كوكوسبزي، ديشب الويه، راضي‌ام به اين زندگي، به شرط آن‌كه گرگي در لباس ميش در آن نباشد تا مرا بدرد! اين سخن را فراموش نكنيد!)
بهشت: آيا لوبيا پخته شده است؟
خير
به مرحله ي قبل مي رويم - خوردن يكي از لوبياها!!!


نتيجه: لوبياهاي نپخته را يكي يكي بخوريد تا پخته شوند :دي


ياد داستانكي افتادم كه توي بچگي برامون تعريف كردند. فكر كنم از تلويزيون شنيدمش و برنامه كودك بود... نميدونم
به هر حال ماجراي هدهد مثلاً پزشكي بود كه براي يك حيوان ديگه اي تجويز دارو كرده بود ... چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۲ - ۸:۳۴ عصر
پاسخ: من خودم شش هفت تا حداقل خوردم تا توانستم از اين لوپ رد شوم!
بازگشتنسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ شايد سخن حق سال نشر17نوشته‌هاي وبلاگ بر اساس سال برچسب‌ها35نوشته‌هاي وبلاگ بر اساس برچسب بيشترين نظر34نوشته‌هاي وبلاگ با بيشترين تعداد نظر بيشترين نظر34نوشته‌هاي وبلاگ با بيشترين تعداد نظر مجموعه‌نوشته‌ها27پست‌هاي دنباله‌دار وبلاگ
صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1317با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN