به نام خدا

سرفصل‌هاي بحث معرفي جدول تعريف

نوع نوشته: متفرقه
براي: انديشكده علم ساجد لله
تاريخ نگارش: دي ۱۳۹۷ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱
در ابتدا چهار مقدمه طرح مي‌شود؛ تناسب منطق با مبناي فلسفه، تعريف در اصالت ماهيت، تعريف در اصالت وجود و فلسفه منطق. پس از آن چهار بحث اصلي به ترتيب: جدول مورد نياز، مفاهيم بنيادين تعريف، بهترين شكل جدول، معرفي جداول كمكي، ارائه شده‌اند.
استاد حسيني (ره) براي تعريف مفاهيم يك روش تازه طراحي كرده‌اند. همان‌طور كه منطق صوري با «حدّ تامّ» تعريف مي‌كند، ايشان با جدول ويژه‌اي به اين كار مبادرت مي‌كنند، مبتني بر مبناي فلسفي خود.
اين جدول پيچيدگي‌هايي دارد كه بدون توضيح و آموزش و بيان كلّي از مقدمات قابل درك و فهم نيست. خواستند در يك جلسه اين جدول را معرفي كنم و شيوه كار با آن را بيان نمايم. براي اين منظور اين فهرست از مباحث را آماده كردم، تا در جلسه بگويم. همين هم شد، يعني جلسه برگزار شد و اين فهرست را گذاشتم جلوي خودم و هر سرفصل را توضيح دادم. شايد يك روز نياز باشد و محتواي ذيل همين سرفصل‌ها را بنويسم. آن مي‌شود يك كتاب؛ كتابي كه روش تعريف استاد حسيني (ره) را بيان مي‌كند. فعلاً يك كتاب وجود دارد كه آقاي پيروزمند زحمت كشيده و نوشته‌اند. اما فهميدن محتواي آن كتاب نيز خود نيازمند آموزش است.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۶۴۸ بار
تعريف و تمجيد ياري نمي‌‌رساند. نقد كنيد و اشتباهاتم را در جعبه زير برايم بنويسيد:
نگاه جديدشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸
سرفصل‌هاي بحث معرفي جدول تعريفسه شنبه ۳ تير ۱۳۹۹
آموختنپنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1252با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN