به نام خدا

ضرورت تعيين دقيق مسأله در پژوهش اختيار

نوع نوشته: نقد و بررسي
براي: انديشكده علم ساجد لله
تاريخ نگارش: ارديبهشت ۱۳۹۷ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۴
گزارش جلسه‌اي كه براي بررسي طرح برگزار شده و در دو بخش تنظيم گرديده است: ديدگاه‌هاي مختلف در طرح و تبيين مسأله، ديدگاه‌هاي مختلف در روند بررسي مسأله.
هدف دستيابي به «رياضيات اختيار» بود. يعني چه؟! يعني ابزاري علمي براي محاسبه تصميمات بشر، بشري كه مختار است و به دور از جبر و با اراده آزاد عمل مي‌كند. اصلاً اين انديشكده به همين منظور تأسيس شده بود. كاري كه به من سپرده بودند جمع‌آوري آراء درباره اختيار بود. حداقل كه من اين طور فهميده بودم و در سه مبناي: حوزه، غرب، فرهنگستان، هر چه توانستم فيش‌هاي اطلاعاتي درباره اختيار جمع كردم و پس از عنوان‌گذاري و طبقه‌بندي به صورت نمودار گزارش دادم. دوستان اما جلسه‌اي برگزار كردند، همين جلسه، تا درباره ادامه پروژه گفتگو كنند. تلاش كردند تا موضوع بحث را دقيق‌تر كنند؛ محاسبه‌پذيري اختيار به جاي بحث از خود اختيار. و اين‌كه چگونه كار ادامه يابد و چه محصولاتي توليد گردد در نهايت.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۶۵۸ بار
همه چيز را همگان دانند. اگر مطلب فوق را مطالعه فرموده‌ايد، نظر خود را بيان نماييد:
مهمهدوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1276با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1267نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN