به نام خدا

عنوان‌گذاري فيش‌هاي اختيار در منابع فرهنگستان

نوع نوشته: گزارش پروژه
براي: انديشكده علم ساجد لله
تاريخ نگارش: آبان ۱۳۹۶ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۳۴
بيش از يكصد عنوان است كه براي فيش‌هاي اطلاعاتي استخراج شده از جزوات مرحوم استاد حسيني (ره) ثبت شده است. فيش‌هايي كه در موضوع اختيار جمع‌آوري شده‌اند. اين عناوين به صورت خلاصه بيانگر متن خود هستند.
طبقه‌بندي هميشه آسان نيست. وقتي درباره اختيار جزوات را مطالعه كردم، آن دسته از جزواتي كه در اختيار داشتم، بيش از سي صفحه مطلب جمع شد. هر چه مي‌خواندم، نمي‌توانستم به صورت ذهني دسته‌بندي نمايم. فهم منسجمي از حجم مطالب پيدا نمي‌كردم. لازمه طبقه‌بندي درك اصلي و فرعي بودن مطالب است. وقتي يهو تمام مطالب را مهم تشخيص مي‌دهي، همه‌شان نو و جالب و جذّاب، همه اصلي كه بشوند، اصلاً طبقه‌بندي ممكن نيست ديگر! بايد كاري مي‌كردم. رفتم سراغ روش دو مرحله‌اي در طبقه‌بندي. ابتدا كل متن را عنوان‌گذاري كردم. يعني ابتدا تقطيع و تجزيه و سپس نوشتن خلاصه آن‌چه كه قصد بيان داشته است. به اين ترتيب بيش از صد عنوان به دست آوردم. حالا مي‌شد خود را از متن بكشم بيرون و فارغ از لحن بيان مطالب و عبارت‌پردازي‌هاي آن، تنها به محتوا توجه كنم. محتوا را از عناويني كه خود نوشته بودم بفهمم. اين‌طور بهتر مي‌توانستم روابط را درك كنم. ارتباطاتي كه بين مفاهيم در اين متن‌ها برقرار شده بود. كار آسان شد ناگهان. حالا من صد تا - حدوداً - تك جمله داشتم كه بايد با هم مقايسه مي‌كردم. مي‌سنجيدم و اصلي و فرعي آن‌ها را پيدا مي‌نمودم. كردم و شد. يعني بعد از اين مرحله توانستم به طبقه‌بندي مطلوب خود دست يابم.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۵۶۶ بار
انسان محتاج وعظ است. ترديد نكنيد و هر چه در نظرتان هست را ذيلاً برايم بنويسيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1196با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1124نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN