به نام خدا

عناوين آموزشي دوره تربيت خانواده

نوع نوشته: طرح سازمان
براي: مركز بين‌المللي ترويج سبك زندگي حيات طيبه
تاريخ نگارش: آبان ۱۳۹۵ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱۴
شش عنوان براي آموزش در نظر گرفته شده است. شامل: تبيين فلسفه خانواده، توصيف سامانه خانواده، بيان نيازهاي بنيادين خانواده، برشمردن كاركردهاي خانواده، معرفي اركان خانواده و ذكر وظايف اركان خانواده.
خانواده را بايد آموزش داد. چرا؟! زيرا شكاف نسلي سبب شده زوج‌هاي جوان ما «گم» شوند. آن‌ها واقعاً نمي‌دانند براي چه ازدواج مي‌كنند و اين پيوند آن‌ها چه نقشي در جامعه دارد. پيش از اين پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، بزرگان خاندان‌ها اين وظيفه را بر عهده داشتند. آن‌ها نسل‌هاي بعدي را آموزش مي‌دادند، تا ياد بگيرند «خانواده»‌ چيست و چه مي‌كند و با چه مكانيزمي عمل مي‌نمايد. اكنون جوانان ما مكانيزم‌هاي عمل خانواده را نمي‌شناسند و با عناصر تأثيرگذار در آن و نحوه و شدّت و سهم تأثيرشان آشنا نيستند. برنامه آموزشي‌اي مي‌خواستند و بنده اين شش محور اصلي را پيشنهاد كردم. ذيل هر كدام نيز سرفصل‌هايي ذكر نمودم.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۲۱۲۴ بار
خمپاره به هدف نمي‌خورد، اگر ديده‌بان گراي صحيح ندهد. نظرات شما گراي هدف من است:
جستجوسه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸
عاليجمعه ۱۹ دي ۱۳۹۹
خانوادهجمعه ۱۲ اسفند ۱۴۰۱
تشكرجمعه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۲
مفيدجمعه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۲

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1354با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1332نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN