به نام خدا

ترسيم فضاي عملياتي بنياد تبشير

نوع نوشته: طرح سازمان
براي: متفرقه
تاريخ نگارش: ارديبهشت ۱۳۹۵ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۴
عناوين اصلي مطلب چنين است: شكاف عرضه و تقاضا، سازوكارهاي موجود، مزيّت‌هاي رقابتي، موضوع و هدف عمليات، سازمان عملگر، فن‌آوري‌هاي مورد نياز، گروه‌هاي خريدار خدمت، زنجيره تأمين، گردش مالي، فرآيند تأسيس.
سال‌هاست دغدغه بسياري از فعالان فرهنگي اين شده كه چگونه فعاليت‌هاي فرهنگي را درآمدزا كنند، تا بتواند بدون نياز به هديه‌ها و يارانه‌ها، مستقل سرپا بايستند. شايد بتوان گفت از زماني كه رويكرد دولت‌ها در حمايت از امور فرهنگي تغيير كرد، گرو‌ه‌هايي پيدا شدند كه براي تأمين نيازهاي مالي خود ناگزير شدند به استقلال مالي بيانديشند و براي اين مسأله نظريه‌پردازي كنند. يكي از دوستان چندي پيش تماس گرفت و گفت: آيا مي‌شود براي تبليغ هم مكانيزمي مالي تعريف نمود، تا گروه‌هاي دريافت‌كننده خدمات تبليغي، منابع مالي براي اداره نمودن سازماني گردند كه كارش تخصيص مبلغين متناسب با مخاطب است. آمد و يكي دو ساعتي صحبت كرد و انتظارات خود را گفت. من هم آن‌چه از اقتصاد بازار آزاد مي‌دانستم و نظام عرضه و تقاضا و اين‌چيزها، در هم ريختم و يك مكانيزم جديد طراحي كردم كه نام آن را «تبشير» گذاشتم. البته ايشان به شدّت از اين عنوان استيحاش داشت و مي‌گفت يادآور خاطرات تاريخي بد و ناگوار ملّي‌ست. اما بنده عرض كردم تعمّداً اين عنوان را برگزيدم، تا نشان دهد جهت حركت طرح به كدام سمت است و چه هدفي را تعقيب مي‌نمايد. رو بازي كرده‌ام يعني! :)
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۹۳۵ بار
نظرتان را شخصاً مي‌خوانم. پس آن‌چه مي‌پنداريد ذيلاً بنگاريد لطفاً، به قصد اصلاح اشتباهاتم:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1276با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1267نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN