به نام خدا

بررسي مسأله نياز به درختواره شبكه‌اي

نوع نوشته: نقد و بررسي
براي: مركز بين‌المللي ترويج سبك زندگي حيات طيبه
تاريخ نگارش: آذر ۱۳۹۴ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۳
ابتدا در دو سرفصل، «درختواره» و «هستان‌نگاري» معرفي شده است و در هر كدام «هدف» و «ايرادات» و «راه‌حل مرسوم» بيان گرديده. سپس به عنوان راه حلي جديد، نوع نويني از طبقه‌بندي تحت عنوان «درختواره شبكه‌اي» پيشنهاد شده است.
زماني براي طبقه‌بندي اطلاعات، تنها به دو طبقه موضوعات بسنده مي‌شد؛ موضوع «عامّ»‌ و موضوع «خاصّ». بعدتر ديدم كه موضوع «أعم» و «أخص» هم در بعضي طبقه‌بندي‌ها اضافه گشت. وقتي اصطلاح‌نامه‌نويسي باب شد، محدوديت چهار سطح موضوعات را برداشتند و اجازه دادند درختي از موضوعات در هر عرض و طولي ساخته شود. چند سال اخير نيز بحث «هستان‌نگاري» و طبقه‌بندي‌هاي ماشيني مطرح شده است. من اما شيوه‌اي در نظرم بود كه ايرادات هر دو مدل را برطرف مي‌كرد. در اين نوشته اين شيوه را معرفي كرده‌ام.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۶۸۸ بار
خود واقعي را تنها در آينه مي‌توان ديد، آينه باشيد و اشتباهاتم را ذيلاً متذکّر شويد:
اللهم صل علي محمد و آل محمدجمعه ۲ آذر ۱۳۹۷
ممنونشنبه ۳ آذر ۱۳۹۷
ممنونچهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷
ممنونچهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷
عاليشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸
ممنونجمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1196با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1124نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN