به نام خدا

تغييرات اعمال‌شده از سوي ويراستار روي مقاله ما

نوع نوشته: متفرقه
براي: دفتر فرهنگستان علوم اسلامي
تاريخ نگارش: زمستان ۱۳۹۲ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۲۱
گزينه Review در نرم‌افزار Word فعّال شده و تمامي تغييرات با رنگ متمايز شده‌اند. اصل مطلب مربوط به مقاله‌اي‌ست كه براي همايش اسلامي‌شدن نوشته بوديم و تغييرات، مربوط به ويراستاري‌ست كه كتاب مجموعه مقالات همايش را اِديت مي‌نموده است.
نمي‌خواهم درباره مقاله صحبت كنم، آن را در جاي خود معرفي نموده، توضيح عرض شده. بحث اين نوشته به «تغييرات» باز مي‌گردد، تغييراتي كه ويراستار «مجاز» است روي متن اعمال نمايد و تغييراتي كه به نظر مي‌رسد «مجاز» نيست. مثلاً نويسنده نخواسته از پيشوند «علاّمه» براي يك شخص استفاده نمايد، او را «استاد» ناميده، آيا ويراستار «مجاز» است «استاد» را به «علاّمه» تغيير دهد؟! وقتي نام نويسنده ذيل مطلب است و نه نام ويراستار، خواننده چه تصوّر خواهد كرد؟! آيا مي‌فهمد استفاده از پيشوند «علاّمه» مربوط به عمليات ويراستاري‌ست؟! خودتان مقاله را ببينيد، يك جاهايي به صورت واضحي ويراستار مطلب را تغيير داده، اصلاً معنا و منظور و مراد نويسنده عوض شده است. مطلب فلسفي غلط از آب درآمده. آيا ويراستار مجاز به اين تغييرات است؟! من قبل از انتشار نمي‌دانستم. كتاب را كه خريدم، اشتباهات را ديدم و شگفت‌زده شدم. با وسواسي كه به خرج داده بودم، بعيد مي‌دانستم چنين اشتباهاتي در متن مقاله كرده باشم. تطبيق دادم و فهميدم ويراستار چه كرده!
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۰۳۷ بار
نوشتن وقت‌گير است، اما نظر شما ياري‌گر، لطف كنيد وقت بگذاريد با نظرتان ياري‌ام كنيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1304با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN