به نام خدا

مقاله نياز به قواعدي جديد در استنباط احكام موضوعات حكومتي

نوع نوشته: متفرقه
براي: معاونت پژوهش حوزه علميه استان تهران
تاريخ نگارش: آذر ۱۳۹۳ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۶
سرفصل‌هاي اصلي سند حاضر مشتمل بر اين موارد است: چكيده، كليدواژه، مقدمه، نسبت علم فقه و علم اصول فقه، رويكردهاي فقه حكومتي، تفاوت موضوع در فقه حكومتي با فقه فردي، نتيجه، پي‌نوشت، كتابنامه.
از مديريت حوزه علميه استان تهران، مقاله‌اي خواسته بودند، براي انتشار در مجله‌شان، محفل. موضوع مقاله «فقه حكومتي» بود و من هم خود را در قدّ و قواره چنين موضوعي نمي‌ديدم. گفته بودم كه نمي‌توانم. پاي كه فشردند، عرض كردم شايد بتوانم نظريات استاد حسيني الهاشمي (ره) را كه در جزوات ايشان مطالعه كرده‌ام، بخشي را بنويسم و تقديم‌شان نمايم. اين شد كه يك يادداشت دو صفحه‌اي نوشتم حاوي يكي از مهم‌ترين نظريات استاد (ره)؛ دائمي بودن تزاحم در موضوعات حكومتي. اشكالاتي گرفتند و خواستند اصلاح شود و بيشتر شكل مقاله به خود بگيرد. تبديل به مقاله شد و در نهايت، در شماره پانزدهم نشريه محفل به انتشار رسيد.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۳۶۳ بار
نوشتن وقت‌گير است، اما نظر شما ياري‌گر، لطف كنيد وقت بگذاريد با نظرتان ياري‌ام كنيد:
عاليپنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1196با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1124نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN