به نام خدا

زندگي گام به گام بشر؛ از بدو تا ختم

نوع نوشته: تحليل و آناليز
براي: مركز بين‌المللي ترويج سبك زندگي حيات طيبه
تاريخ نگارش: مرداد ۱۳۹۳ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۴
زندگي انسان از لحظه خلقت، ورود به اين دنيا، تا جاودانگي در آخرت، مسير مشخصي را طي مي‌نمايد كه در اين نوشته دسته‌بندي و ترسيم شده، ويژگي‌هاي هر مرحله تبيين گشته است.
در ابتداي صحبت از طرح رز (راه زندگي) مجتبي، دوستي كه مبدع اين طرح بود، اصرار داشت تا تمام لحظات زندگي بشر را ترسيم نماييم و بر اساس آن به طراحي و برنامه‌ريزي بپردازيم. خودش يك تصوير درست كرده بود از لحظه تولّد تا لحظه مرگ. از اين آيكون‌ها و نمادهاي سمبليك سياه و سفيد. زده بود به ديوار مؤسسه. من اما به نظرم آمد اگر قبل و بعد از زندگي دنيوي را لحاظ نكنيم، اصلاً مفهوم زندگي تغيير مي‌كند، جور ديگر مي‌شود و نمي‌تواند با دين سازگار باشد. گفت ترسيم كن. من هم نموداري كشيدم كه جهان‌هاي موازي «أرض» و «سماء» را نشان مي‌داد. سماء پايين را عرض مي‌كنم، آسمان اول. از جايي‌كه «تراب» ‌از أرض مي‌آيد و با «روح» از سماء تركيب شده، انسان مي‌سازد، تا زماني كه در لحظه موت، تراب به أرض باز مي‌گردد و روح به برزخ مي‌رود. اين‌ها را در اين نوشته فهرست كرده توضيح داده‌ام. اگر ما به اين قبل و بعد توجه نكنيم، اصلاً زندگي‌مان در دنيا توجيهي ندارد و قابل دفاع نيست، چه برسد كه بتوانيم براي آن برنامه‌ريزي كنيم. ما برنامه و طرحي مي‌خواهيم كه زندگي جاويد انسان را رقم بزند، نه صرفاً كلمح‌البصر اين دنيا را.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۹۵۲ بار
نظر شما را مي‌خوانم. با نوشتن اشتباهات و ايراداتي كه به چشم‌تان آمده، ياري‌ام كنيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1276با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1267نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN