به نام خدا

ماژول‌ها و عناصر قالب عماد

نوع نوشته: طرح سايت
براي: مؤسسه طلايه‌داران نور آفاق
تاريخ نگارش: خرداد ۱۳۹۳ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۵
فهرستي از ابزارك‌هايي كه در صفحه نخست سايت ديده مي‌شود، شامل: عناصر ثابت، عناصر كاربران عادي، منوهاي مديريت، محتواي صفحات سايت و نمادها و آيكن‌ها.
وقتي قرار باشد گرافيك سايتي تغيير نمايد، گرافيست بايد پايه كار را بداند، عناصر را بشناسد و با كاربري آن‌ها آشنا باشد. سايت عماد مبتني بر «قالب» است. يعني فايل‌هايي با پسوند htx دارد كه تنها حاوي تگ‌هاي html بوده و تگ‌هاي ويژه‌اي براي درج اطلاعات دارند. بنابراين تغيير گرافيك سايت چندان دشوار نيست و با جابه‌جايي htmlها قابل انجام است. ولي قبل از هر چيز، ابتدا گرافيست بايد طرح اوليه را آماده نمايد و تحويل htmlنويس بدهد. اين سند را براي همين آماده كردم. اين‌كه تمامي عناصر و ابزارك‌ها را معرفي كند، تا گرافيست بداند بايد چه كند. تمامي آيكن‌هاي مورد استفاده در بخش‌هاي مختلف سايت را هم در انتها فهرست كردم. دليل؟! زيرا معمولاً گرافيست‌ها تنها صفحه اول سايت را، آن هم در وضعيت كاملاً عادي مشاهده مي‌نمايند. خبر ندارند كه در صورت تغييرات در بخش مديريت، ابزارهاي جديدي در صفحه ديده خواهد شد. خيلي از آيكون‌ها را نمي‌بينند و تجربه قبلي ثابت كرده بود فشار كار بر خود برنامه‌نويس وارد خواهد آمد،‌ وقتي هنگام درج كدها در قالب‌ها، ناگهان با نيازي گرافيكي مواجه مي‌شود و بايد كار را رها كرده، خودش دست به كار شده، فتوشاپ را باز كند و چيزي بسازد! براي اين‌كه دوباره گرفتار اين مسأله نشوم اين سند را تنظيم نمودم.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۹۹۱ بار
انسان محتاج وعظ است. ترديد نكنيد و هر چه در نظرتان هست را ذيلاً برايم بنويسيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1276با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1267نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN