به نام خدا

دياگرام بانك اطلاعات پيشنهادي سامانه بودجه‌بان

نوع نوشته: طرح نرم‌افزار
براي: شوراي توسعه فرهنگ قرآني
تاريخ نگارش: آبان ۱۳۹۲ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱
دياگرامي كه در SQL Server تنظيم شده و تمامي روابط ۲۰ جدول اطلاعاتي را ترسيم كرده است.
سامانه بودجه‌بان محصول تجربيات بسياري بود؛‌ هم در عرصه گردش اطلاعات و توليد محتوا و هم در عرصه توليد نرم‌افزار و برنامه‌نويسي. اصلِ قرار بر اين بود كه تنها بودجه خاصّ قرآني آن سال كشور را كه يك‌بار به تصويب رسيد مديريت نمايد. از يك‌سو طرح‌ها از سطوح پايين مديريتي و بنگاه‌ها و نهادهاي خُرد بالا بيايد و از سوي ديگر بودجه از بالا تصويب شده و تقسيم گشته به پايين برسد. گزارش‌هاي پروژه‌ها در دو نوبت؛ نيمه پروژه و پايان پروژه، تجميع شده از پايين به بالا بازگردد. اما اين اصل،‌ هنگام طراحي سامانه تغيير يافت و قرار عوض شد. قرار گذاشتيم يك سامانه بنويسيم براي هر نوع بودجه‌ريزي و مديريت گزارشات پروژه‌ها. سامانه هم قابل نصب براي هر سازماني باشد.
بر اين اساس، وقت زيادي گرفت و از نمودارهاي اوليه RUP‌ استفاده كرديم و گام به گام جلو رفتيم. در نهايت اسكچ UI هم براي تمامي صفحات نرم‌افزار توليد شد. اين نمودار هم مربوط به بانك اطلاعاتي آن سامانه است. نام «بودجه‌بان» را خود بر آن نهادم و قرار شد اگر كارفرما نام ديگري در نظر داشت، تغيير دهيم.
راستي اين را هم عرض نمايم؛ شركتي كه پيمانكاري پروژه را بر عهده گرفته بود، در ميانه راه اعلام انصراف كرد و نمي‌دانم با چه غرامت‌هايي، از اجراي آن صرف نظر نمود. شايد اشكال از طراحي بنده بوده، يا پيچيدگي و غيرمتعارف بودن موضوع. شايد هم كارفرما به تعهدات خود عمل نكرده كه كار به بن‌بست رسيد!
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۵۹۹ بار
خمپاره به هدف نمي‌خورد، اگر ديده‌بان گراي صحيح ندهد. نظرات شما گراي هدف من است:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1304با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN