به نام خدا

زنان موفق كشور ما

نوع نوشته: متفرقه
براي: متفرقه
تاريخ نگارش: ارديبهشت ۱۳۹۱ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۲
از به هم پيوستن ده پاراگراف، يك يادداشت پديد آمده است كه موضوعي جنجال‌برانگيز دارد؛ هم نقد مدرنيته و هم نقد سنّت، امري كه كمتر شايد در نوشته‌اي واحد مورد توجه قرار گرفته باشد.
معمولاً ما يا از اين طرف بام مي‌افتيم و يا آن طرف. در حالي كه صراط مستقيم در حدّ وسط است، نه افراط و نه تفريط. اين مطلب مدت‌ها ته دلم مانده بود و تمايل داشتم يك روز بيان كنم، دردي كه ما از سنّت‌هاي بي‌بنيان ايراني‌مان كشيده‌ايم و بلاهايي كه بر زن مسلمان آمده است. نه از آن‌جهت كه مسلمان بود، بلكه از آن‌جهت كه گرفتار فرهنگي سلطاني و استبدادي، باقي‌مانده از هزاران سال حكومت شاهي در كشور. پيش‌ترها كه در كتابخانه تخصّصي دفتر مطالعات و تحقيقات زنان چيزهايي از تاريخ زنان در اعصار گذشته ايران مي‌خواندم، بعضي نكات آزارم مي‌داد و گرفتاري‌هاي امروزمان را در خط امتداد همان باورهاي ناروا مي‌ديدم. اين شد كه نوك قلم را تيز كردم (البته من از قلم استفاده نمي‌كنم و معتاد به تايپم. استعاره به كار گرفتم!) و اين‌بار با همه احساسات به غليان آمده‌ام به قلب درد زدم. اگر چه نوشته كوتاه است و مختصر، ولي آهي عميق در خود دارد. نمي‌دانم آيا اين «آه» براي مخاطب قابل درك باشد يا خير، ولي براي نويسنده‌اش كه سوز بسيار داشت.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۹۵۱ بار
تعريف و تمجيد ياري نمي‌‌رساند. نقد كنيد و اشتباهاتم را در جعبه زير برايم بنويسيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1252با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN