به نام خدا

مركز اطلاعات شيعه

نوع نوشته: طرح سازمان
براي: متفرقه
تاريخ نگارش: تير ۱۳۹۲ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱۲
شامل: پيشگفتار، ضرورت هماهنگ‌سازي فعاليت‌ها، راهكارهاي هماهنگي فعاليت‌ها، عدم تخريب سازوكارهاي موجود، پيشنهاد تأسيس مركز اطلاعات شيعه، امنيت اطلاعات، اينترنت‌زدايي اطلاعات، ساختار اجمالي مركز اطلاعات شيعه و در نهايت: تأكيد بر آن‌چه محتاج تأكيد است.
تمايلي ندارم نام سه نهادي را ببرم كه در تلفن برايم گفت. همان دوستي كه تماس گرفت و طرح سايت خواست. بيداري اسلامي در اوج خود، تماسي نابهنگام، بودجه‌اي فراهم شده قابل توجه، اگر يك طرح بدهيم و تصويب شود، مي‌توانيم جذب كنيم! اصل درخواست اين بود: يك سايت شيعي قدرتمند بين‌المللي. مانند معمول باب انتقاد را گشودم: تا سايت‌هاي شيعه موجود را تحليل و نقد نكنيم و كاستي‌هايشان درنيابيم، چگونه يك طرح جديد بدهيم؟ اين‌همه هم سايت شيعي خوب وجود دارد در نت! اما اصرار بر نگارش طرح بود. بنده هم فضا را مساعد براي مخالفت‌هاي شفاهي نديدم. به نظرم رسيد مكتوب بتوانم نظر خود را بيان نمايم.
اين طرح فضا را از يك سايت به يك مركز تغيير مي‌دهد. يك مركز متمركز كه قصد دارد تمامي جريان‌هاي سياسي شيعه را در جهان شناسايي نمايد و تمامي تجارب و اطلاعات و داده‌هاي آن‌ها را تجميع كند. اين داده‌ها پس از تحليل مي‌تواند ميان گروه‌هاي مربوطه به اشتراك گذاشته شود، تا از تجارب هم استفاده نمايند و درصد خطا را كاهش دهند. من يك شوراي هماهنگي براي مركز در نظر گرفتم كه پنج زيرگروه داشته باشد: گروه كميته‌هاي تخصّصي، ارتباط عمومي، ارتباط با گروه‌ها، حراست و امنيت، بايگاني. هدفم اين بود كه بيان نمايم چيزي كه امروز ساماندهي بيداري اسلامي در جهان و تمامي جريان‌هاي فعّال بدان نيازمند است، هم‌راستايي فعاليت‌ها از طريق به اشتراك‌گذاري مطمئن و امن داده‌هاست. اينترنت امن نيست. خيلي از روش‌هاي ارتباطي امروزين ناامن است. استفاده از افراد هم براي مديريت اطلاعاتي سبب وابستگي به نفر شده، كاري كه به نفر وابسته باشد، با حذف فيزيكي نفر هم منقضي مي‌شود و تمامي هماهنگي‌ها را از هم مي‌پاشاند. ما سامانه‌اي نياز داريم كه وابسته به نفر نباشد و فراتر از آحاد، يك MIS مستقل تلقّي گردد.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۰۸۳ بار
نظرتان را شخصاً مي‌خوانم. پس آن‌چه مي‌پنداريد ذيلاً بنگاريد لطفاً، به قصد اصلاح اشتباهاتم:
اللهم صل علي محمد و آل محمديكشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1304با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN