به نام خدا

يادداشتي در پاسخ به آن‌كه «روح» را با «كتاب» نفي كرد

نوع نوشته: متفرقه
براي: متفرقه
تاريخ نگارش: بهمن ۱۳۹۲ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۹
به صورت ستوني نگاشته شده است، مناسب ارسال از طريق ايميل. ادبيات آن هم اندكي - شايد هم بيشتر از اندكي - متفاوت با نگارش‌هاي مرسوم. عبارت‌ها عاميانه‌تر شايد به نظر برسند و البته بسيار صريح و رك. مستقيم رفته به سراغ حاقّ مطلب و معلوم نيست چقدر توانسته از عهده بيان برآيد.
مسئوليتي در يكي از مؤسسات معروف حوزوي داشت. ايميلي برايم ارسال كرد و به ضميمه آن، مقاله‌اي. خواست كه پاسخي به ادعاي طرح شده در مقاله بدهم كه قانع‌كننده باشد. مقاله درصدد نفي وجود «روح» با استناد به آيات قرآن بود. تعدادي آيه در كنار هم گذاشته و با ترجمه و تفسيري ذوقي، سعي داشت ادعاي خود را اثبات نمايد. بنده هم دست به ايميل شدم، از آن سنخ دست به ايميل شدن‌هايي كه ميان‌بر ايجاد مي‌كند، شُرت‌كات، بين ذهن و دست‌هايم، خودم از ميان برداشته شده، بي‌خود از خود، بدون اين‌كه خود ملتفت باشم چه در گذر است، اين انگشتان است كه بي‌محابا بر دگمه‌هاي صفحه‌كليد كوبيده شده و حروف را تبديل به كلمات و كلمات را جمله و جمله را سياق و سياق را وحدت داده و يك متن منظّم مي‌نمايد. معمولاً هم بدون بازخواني، فوراً دگمه «ارسال» را مي‌زنم. شايد ضمير ناخودآگاه مي‌خواهد مانع مرور و اصلاح متن توسط بخش خودآگاه شود! بعدتر كه متن را مي‌خوانم، گاهي از سبك نوشتن بعضي قطعات پشيمان مي‌گردم!
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۱۱۱ بار
تعريف و تمجيد ياري نمي‌‌رساند. نقد كنيد و اشتباهاتم را در جعبه زير برايم بنويسيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1304با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN