به نام خدا

نامه‌اي طلبه‌وار براي اقوام

نوع نوشته: متفرقه
براي: متفرقه
تاريخ نگارش: آذر ۱۳۷۸ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱
نامه‌اي با سه پاراگراف كه براي پسردايي نوشته شده است.
سال‌هاي اول طلبگي معمولاً حال و هواي ديگري دارد. چند تصور عجيب فرد را فرا مي‌گيرد. اين‌كه مي‌گويم فرد، خود را عرض مي‌كنم، چه بسا بسياري فارغ از اين معاني و متفاوت از آن‌چه بيان مي‌شود عمل كنند.
اول اين‌كه تصور مي‌كند بالكل از مردمان جدا شده و در سلك ديگري درآمده، اكنون كاملاً فرق مي‌كند با آدم‌هايي كه قبلاً مي‌شناخته. با همه رفقا و اقوام هم حتي. تصور دوم اين است كه حال عجيبي به انسان دست مي‌دهد و مي‌پندارد علم بسياري در سينه گرد آورده و چيزي فراگرفته كه مردمان را از آن اطلاعي نيست و به منابعي دست يازيده كه هر كسي راه بدان ندارد. سوّم تصور حالت دستگيري و هدايت و سرپرستي‌ست. اين‌كه مي‌پندارد اكنون «سير في الحق مع الحق»ش تمام شده و بايد «الي الخلق» سير نمايد «مع الحق» تا مردم را به طرفةالعين رستگار نمايد. حقير بي‌چيز را كه چنين حاصل آمد و چون خبر قبولي دانشگاه پسردايي را شنيدم، احساس تكليف بر شانه‌ام سنگيني نمود، تا رساله‌اي وي را نويسم و ضمن تبريك، پندش دهم و دست بگيرم! الحمدلله اين حال غم‌انگيزِ مبتني بر سه تصوّر گفته شده، چندان دوام نياورد و خودفريبيِ آن زود زوال يافت. بي‌سوادي خود را كه انسان ببيند، در محضر علماي اعلام و بزرگان كرام، وقتي فهميد چيزي نيست، تمام حالات مخصوصه اول طلبگي پر مي‌كشد از نفس وي.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۴۵۲ بار
در نوشتن آن‌چه در ذهن داري ترديد نكن. تك‌تك يادداشت‌ها را شخصاً مي‌خوانم و پند مي‌گيرم:
آموختندوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۸

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1252با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN