به نام خدا

ترابط داده‌هاي سامانه اطلاعاتي بودجه‌بان

نوع نوشته: طرح سايت
براي: شوراي توسعه فرهنگ قرآني
تاريخ نگارش: دي ۱۳۹۱ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱
ده نوع داده كه بنا بود در بانك اطلاعات به صورت مرتبط مديريت شود فهرست شده و روابط يك‌سويه‌اي ميان آن‌ها ترسيم شده. روابطي كه به نظر منطقي و كاربردي و منطبق بر جريان واقعي اطلاعات باشد.
اگر چه سامانه مذكور در نهايت حاوي چهار بانك اطلاعاتي شد و بر اساس آن چهار واحد اطلاعاتي تحليل و طراحي گرديد، ولي در مراحل اوليه اين ده نوع داده مدّ نظر قرار گرفت. قضيه اين‌كه از گفتگو با نماينده كارفرما اين مطلب محرز شد كه ما با اين ده دسته اطلاعات مواجه هستيم. اين ده‌تا نيز با يكديگر در ارتباط مي‌باشند. مثلاً هر «ماده قانوني» به يك «قانون مصوّب» متصل مي‌شود. هر «جلسه كارشناسي» به يك «طرح» مي‌پردازد. هر «اطلاعات تماس» مربوط به يكي از «منابع انساني»، «دستگاه‌هاي دولتي» يا «نهادهاي غيردولتي» است. «دستگاه‌هاي دولتي» نيز معمولاً «طرح» ارائه مي‌نمايند و «نهاهاي غيردولتي» به نوبه خود «پروژه‌ها» را ذيل آن طرح تعريف نموده، تا پيمانكار شوند و پول بگيرند و كار انجام دهند. هر دو نيز مملوّ از «منابع انساني» هستند. طبيعتاً «بودجه» نيز به «طرح» تعلّق مي‌گيرد كه بعداً در «پروژه‌ها» توزيع مي‌شود. يك چنين ترابطي را در اين نمودار يكپارچه نمودم و پس از تأييد نماينده كارفرما، در چهار بانك اطلاعات «نهادها، برنامه‌ها، بودجه‌‌ها، اطلاعات جنبي» دسته‌بندي كردم و ساختار داده‌هاي بودجه‌بان را بستم.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۳۹۹ بار
خمپاره به هدف نمي‌خورد، اگر ديده‌بان گراي صحيح ندهد. نظرات شما گراي هدف من است:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1246با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN