به نام خدا

طبقه‌بندي داده‌هاي در گردش سامانه بودجه‌بان

نوع نوشته: طبقه‌بندي داده‌ها
براي: شوراي توسعه فرهنگ قرآني
تاريخ نگارش: مهر ۱۳۹۲ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱
بيان اجمالي ساختار اطلاعات در سامانه در قالب يك نمودار ساده. چهار داده محوري: نهادهاي عملگر، برنامه‌ها و پروژه‌ها، بودجه‌هاي متغيّر و اطلاعات راهنما.
آن‌چه از تحليل خواسته‌هاي كارفرما فهميده شد مبنا قرار گرفت براي دسته‌بندي اطلاعات مرتبط با سامانه؛ اطلاعاتي كه در اثناي كار، نرم‌افزار با آن مرتبط بوده و در جاي‌جاي برنامه به كار گرفته مي‌شود. اولين اطلاعاتي كه نياز داشتيم فهرست نهادها بود، آنان‌كه بودجه را مي‌گيرند و كار را انجام مي‌دهند. دومين داده ما فهرست برنامه‌ها،‌طرح و پروژه‌هايي كه پيشنهاد مي‌شود، تصويب مي‌شود، تأمين بودجه شده و اجرا مي‌گردد. سومين داده محوري هم بودجه‌هاست. زيرا بودجه‌ها به صورت مستقل از پروژه‌ها كم و زياد شده، كسر آورده و جبران شده، رديف‌ها ممكن است جابه‌جا شود. پس به نوبه خود داده‌اي مستقل محسوب مي‌گردند. در نهايت هم اطلاعاتي براي راهنمايي كاربران نياز است؛ هدايت نهادها در استفاده از نرم‌افزار. اين نمودار نيز به تفاهم كارفرما و پيمانكار ياري مي‌رساند.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۵۵۳ بار
آن‌چه من نوشته‌ام پايان نيست، آغاز است. براي ادامه راه، نقطه‌نظر خود را ذيلاً بنويسيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1304با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN