به نام خدا

مديريت تعاملي مخاطرات و ريسك پروژه بودجه‌بان

نوع نوشته: تحليل و آناليز
براي: شوراي توسعه فرهنگ قرآني
تاريخ نگارش: مهر ۱۳۹۲ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱۱
نوشته‌هاي قرمز رنگ توضيحاتي‌ست كه بنده نوشته‌ام. متن سياه فهرستي از نكاتي‌ست كه نماينده كارفرما براي تبيين پروژه، طرح فرموده است. نوشته‌هاي آبي‌رنگ نيز در پاسخ به پرسش‌هاي حقير توسط نماينده كارفرما نگاشته شده. در مجموع يك سند تعاملي‌ست در راستاي تبيين مسائل و مشكلاتي كه گردش‌كار با آن مواجه خواهد بود.
بودجه‌بان سامانه پيچيده‌اي نيست. اما پيچيدگي گردش بودجه در كشور، از درخواست سطوح اجرايي تا مصوّبات سطوح تقنيني و برنامه‌ريز و بازگشت به اجرا و توليد گزارش پروژه‌ها، استثنائات و گرفتاري‌هايي ايجاد مي‌كند كه خود را در نرم‌افزار نشان مي‌دهد. به سامان نبودن خيلي از فعاليت‌ها فرآيندهاي سامانه را نابسامان مي‌نمايد. اين شد كه گفتگوهاي شفاهي به نامه‌نگاري‌هاي كتبي كشيد و صحبت‌ها فراوان شد، تا توافقات حاصل شود و تفاهم صورت پذيرد، تا در نهايتِ كار، كارفرما نگويد: ما اين را نمي‌خواستيم و پيمانكر نگويد: من اين را فهميدم! متن پيوست بخشي از مكاتبات پيرامون اين پروژه است. در بعضي بخش‌ها نيز به مطايباتي كشيده شده است كه پيشاپيش از خواننده آگاه عذرخواهي مي‌گردد!
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۶۸۶ بار
آن‌چه من نوشته‌ام پايان نيست، آغاز است. براي ادامه راه، نقطه‌نظر خود را ذيلاً بنويسيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1304با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN