به نام خدا

درسنامه آموزشي اصطلاح‌نامه

نوع نوشته: متفرقه
براي: جامعة الزهراء(س)
تاريخ نگارش: اسفند ۱۳۹۱ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱۶
شامل: اطلاعات و دسترسي به اطلاعات (تنوّع حامل‌ها و روش‌هاي دسترسي)، نيازسنجي براي طبقه‌بندي اطلاعات (آدرس‌دهي، تأثير نياز در طبقه‌بندي، مخاطبين، مطلوبيت‌ها)، شيوه‌هاي طبقه‌بندي اطلاعات (نمايه، خطي، موضوع، كليدواژه، برچسب، مدخل، اصطلاح‌نامه) و تفاوت طبقه‌بندي و ارجاع در سند كتبي و سند رقومي (تفاوت در توليد و ارائه).
مجموعه‌اي از طلاب مدرسه مزبور قصد همكاري در پروژه‌اي را داشتند كه نياز به دانش‌هاي مقدماتي در خصوص تقطيع و نمايه‌سازي داشت. بحث تقطيع را بزرگوار ديگري طرح كرده و آشنايي با نمايه‌سازي را بر عهده حقير گذاشت. اين شد كه سرفصل‌هايي تنظيم شد و در جلسه‌اي كه به نظرم بيش از دو سه ساعت به طول انجاميد طرح گشت. خلاصه‌اي تهيه نمودند و ايميل كردند از مباحث كه تأييد شود و منتشر كنند. بنده متن مزبور را ويراستاري نموده، فهرست‌زده، به چند نمودار تكميل كرده و در اختيار گذاشتم. پس از صفحه‌بندي نهايي كه خودشان به انجام رساندند، همين متني به دست آمد كه ملاحظه مي‌فرماييد.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۹۹۵ بار
در نوشتن آن‌چه در ذهن داري ترديد نكن. تك‌تك يادداشت‌ها را شخصاً مي‌خوانم و پند مي‌گيرم:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1276با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1267نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN