به نام خدا

هشدار آسيب‌هاي سياسي و اقتصادي اينترنت

نوع نوشته: متفرقه
براي: متفرقه
تاريخ نگارش: دي ۱۳۷۸ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۹
نامه‌اي خطي كه براي رئيس مجلس شوراي اسلامي نوشته شده و در آن دو آسيب سياسي و اقتصادي شبكه جهاني اينترنت تشريح شده است. يك نسخه از نامه نيز براي دفتر رهبري رونوشت گشته كه در طليعه آن مختصري توضيح نسبت به فحواي نامه قرار دارد.
شايد يك‌سال بيشتر نبود كه با اينترنت دم‌خور شده و مشغول آن بودم. اطلاعاتي از آن دريافت مي‌داشتم و از داده‌هاي آن‌كه بيشتر انگليسي و كمتر فارسي بود بهره مي‌جستم. نداهايي از گوشه و كنار به گوش مي‌رسيد كه جنبه تهاجم فرهنگي اينترنت را قوي مي‌نماياند. هنوز هيچ فيلتري روي اينترنت نبود و طبيعي هم بود اين‌طور تلقّي شود. ولي آن‌چه توجه مرا جلب كرد، قدرت اينترنت در مديريت اطلاعاتي و جاسوسي و حملات سياسي بود. دقيقاً اتفاقي كه پس از آن بارها در نظام جمهوري اسلامي افتاد. تهاجم سياسي از طريق اينترنت. و ديگر تهاجم اقتصادي بود. مي‌پنداشتم با اين قدرت معاملاتي كه اينترنت فراهم مي‌نمايد براي خريد كالا، ورود كالاهاي خارجي به كشور تسهيل شده و مصرف سر به ثريا خواهد نهاد. اين شد كه نامه پيوست را نگاشتم و براي دو مقصد مشخص‌شده ارسال نمودم.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۴۸۶ بار
نظرتان را شخصاً مي‌خوانم. پس آن‌چه مي‌پنداريد ذيلاً بنگاريد لطفاً، به قصد اصلاح اشتباهاتم:
آموختنيكشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1252با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN