به نام خدا

مراحل كلّي طراحي يك سايت داراي بانك اطلاعات

نوع نوشته: طرح سايت
براي: پژوهشكده باقرالعلوم(ع) وابسته به سازمان تبليعات
تاريخ نگارش: اسفند ۱۳۸۶ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۲
در چهارده مرحله، تأسيس يك سايت يا نرم‌افزار اينترنتي مجهّز به بانك اطلاعات را توضيح داده است. از مرحله ساختارسازي براي محتوا و داده‌هاي مورد نياز، تا طراحي ساختار بانك اطلاعات و ورود اطلاعات، تا برنامه‌نويسي و تحويل سايت به كارفرما.
پروژه «بانك اطلاعات شهرهاي ايران» را در دست داشتند. بنده نيز ظاهراً مشاور پروژه محسوب مي‌گشتم و قائم‌مقام پژوهشكده خواسته بود تا دوستان همكار را راهنمايي نمايم.
مسئول پروژه پرسش‌هايي داشت كه از كجا بايد شروع شود و به كجا ختم، انگار اولين بار بود چنين پروژه بزرگي را به دست مي‌گرفت. ايميل كمك را كه دريافت كردم، اين مختصر را نگاشتم و هر آن‌چه در ذهنم آمد فهرست كردم. مسيري كه خود هميشه در چنين پروژه‌هايي طي مي‌كردم و به نظرم بهينه‌ترين مي‌آمد.
بعد از اين مرحله البته باز هم با مشاركت كار پيش رفت و در تعامل بوديم تا اين‌كه در جلسه مشتركي با حضور يكي از كارشناسان برنامه‌نويسي شهر مقدّس قم، اعتراضاتي بر روش و تكنيك پيشنهادي بنده وارد گشت و ظاهراً ترديدي نزد مديران حاصل شد. ارتباط مشاوره را قطع كردند و ديگر بنده در جريان كار نبوده و هنوز هم نيستم.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۱۱۰ بار
در نوشتن آن‌چه در ذهن داري ترديد نكن. تك‌تك يادداشت‌ها را شخصاً مي‌خوانم و پند مي‌گيرم:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1304با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN