به نام خدا

چك‌ليست انتخاب غذاي هر روز كدبانو

نوع نوشته: فرم و كاربرگ
براي: متفرقه
تاريخ نگارش: خرداد ۱۳۸۷ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۲
جدولي است كه عناوين تمام غذاهايي را كه بانوي خانه مدعي بود مي‌تواند تهيه نمايد فهرست نموده. غذاها در دو دسته «با برنج» و «بدون برنج» تفكيك شده‌اند. در مقابل عنوان هر غذا نيز خانه‌هايي براي علامت‌گذاري در نظر گرفته شده است. يك نمونه تكميل شده نيز ضميمه است.
عجب گرفتاري بدي است. بانوي خانه هر روز زانوي غم به بغل بگيرد كه: امروز چه بپزم نهار؟ صبحانه و شام كه در خانه ما پختني نبود. روزي يك‌بار و البته گاهي دو روز يك‌بار غذا تهيه مي‌شد، آن هم براي وعده نهار.
وقتي ديدم اين غم‌برك زدن‌ها دارد مزمن مي‌شود و دردسرساز مي‌گردد، به دنبال راه‌حلي گشتم. گفتم: خانم! بنشين و اسم تمام غذاهايي كه بلدي بپزي بنويس! ننشست و ننوشت. اين شد كه شفاهي استفسار كردم و گفتند و تنظيم كردم چنين جدولي را. پس از آن معضلي برطرف شد و الحمدلله مصيبتي به خير گذشت. هنگام نهار كه مي‌شد، نگاهي به فهرست مي‌نمود و موردي را كه كمتر علامت خورده بود، به معناي اين‌كه كمتر پخته شده، برمي‌گزيد و علامت مي‌زد. به ديوار آشپزخانه چسباندم و يك مداد هم كنارش آويزان با نخ نايلوني، براي علامت‌گذاري!
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۶۱۴ بار
از نوشته‌هاي شما استفاده مي‌كنم و ياد مي‌گيريم. لطفاً ديدگاه خود را بنويسيد:
سلام ... براي ارايه به كدبانو!چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۸

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگبا استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ991نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN