به نام خدا

فهرست سمت‌هاي استخراج شده در مديريت‌هاي فن‌آوري اطلاعات

نوع نوشته: طرح سازمان
براي: مركز مديريت حوزه‌هاي علميه سراسر كشور
تاريخ نگارش: مرداد ۱۳۹۰ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۶
كار بسيار متفاوتي است، با هر آن‌چه تا به حال انجام شده است. ۲۴ سمت و نقش در حوزه فن‌آوري اطلاعات فهرست شده كه براي هر سمت چهار گزينه: نمايه، فعاليت، گزارش و بهاي كار تعريف شده است.
پس از راهنماي كوتاهي كه مفاهيم به كار رفته در نوشته را توضيح مي‌دهد، نموداري ترسيم شده براي نمايش ترابط سمت‌ها با يكديگر. اين نمودار كمك مي‌كند تا شرح وظايف مكلفين فن‌آوري اطلاعات روشن شود و درآمد هر يك تعيين گردد.
مي‌دانم كه غيرعادي است. ولي بسيار خلاصه و ساده و قابل استفاده به نظر مي‌رسد. نمي‌دانم چه كسي پيشنهاد جمع‌آوري پست‌ها و سمت‌هاي فن‌آوري اطلاعات را داد، ولي مدير فن‌آوري مركز براي من ارسال كرد چيزي كه تنها بخشي از عناوين را در خود داشت.
قرار بر تكميل بود و گمان كردم نياز به اصطلاحاتي براي توضيح وظايف آنان داريم و اين اصطلاحات نيز تعريف مي‌خواهند. پس ابتدا براي هر پست سه نمايه ثبت كردم، مثلاً كسي كه كارش اجرايي است نمايه «عمليات» خورده است و كسي كه تنها كار نظري انجام مي‌دهد و با داده‌ها ارتباط دارد، «اطلاعات». كسي كه مقيم مركز است و هر روز بايد به سر كار برود نمايه «تمام‌وقت» يا «پاره‌وقت» دارد، امّا كسي كه هر ماه يا هر هفته بايد كاري را به انجام برساند با نمايه «دوره» مشخص شده است. افرادي هم كه برحسب نياز به كار گرفته مي‌شوند «فراخوان» ذكر شده‌اند.
وظايف هر سمت هم در قالب چند عبارت ساده بيان شده است، ذيل عنوان «فعاليت». طبيعتاً هر سمت بايد پاسخگو به سمتي ديگر باشد، چون مسئوليت يا همان Responsibility مهم‌ترين عنصر در ارزيابي صحّت كار است، معلوم شود به چه كسي بايد گزارش دهد. اين نيز مشخص گرديده و البته مبلغي كه بايد در مقابل ارائه خدمات خود دريافت نمايد را پيشنهاد كرده‌ام.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۱۰۶ بار
هر روز به اميد ديدن پندي يادداشت‌ها را مي‌خوانم. لطفاً اندرزهايتان را بنويسيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1276با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1267نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN