به نام خدا

اصلاحات پيشنهادي براي ارزش‌هاي سند دين و فاوا

نوع نوشته: تحليل و آناليز
براي: شوراي انقلاب فرهنگي
تاريخ نگارش: خرداد ۱۳۹۰ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۲
سند مختصري است كه در سه بخش: متن، پيشنهاد و نتيجه، نظم يافته است. «متن» حاوي اصل سند است و «پيشنهاد» هر نقد و نظري كه حقير داشته بر سند. «نتيجه» هم سند اصلاح‌شده است. يعني آن‌چه در نهايت اگر پيشنهادات بنده مقبول افتد، محصول خواهد شد.
باز هم سه‌تايي است! ناراحت‌تان كه نمي‌كند؟! سند اصلي را يكي از دوستان در اختيار گذاشت و گفت هر چه در نظر داري بگو و پيشنهاد كن. در دو سرفصل «اطلاعات» و «ارتباطات» نظم يافته و مباني ارزشي سندي را رقم مي‌زد كه بنا بود رابطه اينترنت و كلاً فن‌آوري اطلاعات با دين را ترسيم كند.
بنده علاوه بر پيشنهاد اصلاحاتي در همين دو سرفصل، يك گزينه ديگر نيز افزودم؛ «همكاري». تصورم اين است كه اينترنت علاوه بر اطلاعاتي كه ارائه مي‌كند و ارتباطي كه برقرار مي‌نمايد، امكان همكاري را بر بستر شبكه فراهم كرده است. نوع جديدي از كار گروهي شكل‌گرفته و فعاليت‌ها صبغه دگرگوني يافته‌اند. در آينده اساساً مي‌تواند سازوكار روابط كاري را در هم بكوبد و از نو به سبكي نوآورانه بسازد. اگر اين همكاري در خدمت دين باشد، قطعاً فضاي ديني به‌گونه ديگري رقم خواهد خورد.
در نگاهي عميق‌تر، هر نوع همكاري در اين سازوكار نيز بايد رنگ و بوي سازگاري با دين داشته باشد. از نتيجه كار مطلع نيستم و سند نهايي را خبر ندارم چه شد.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۰۴۵ بار
نظر شما براي من ارزشمند است. هر چه در نظرتان است ذيلاً بنگاريد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1276با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1267نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN