به نام خدا

پيشنهادهايي كلّي براي توسعه سايت عماد

نوع نوشته: طرح سايت
براي: مؤسسه طلايه‌داران نور آفاق
تاريخ نگارش: تير ۱۳۸۹ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱۲
متن اصلي از سوي كارفرما ارائه شده است و نظرات مجري سايت در ذيل آن درج گرديده است.
نوشته‌هاي قرمز رنگ و زيرخط‌دار حاشيه‌هايي است كه بنده نوشته‌ام.
اين از آن نوشته‌هايي است كه خيلي سرد و سنگين و با بداخلاقي با آن برخورد كردم. در دوره دومين مدير سايت عماد كه قصد خانه‌تكاني داشتند، اين متن به دستم رسيد و گفتند كه طرح توسعه سايت است. سه مطلب بود كه نگاهم را نسبت به آن منفي كرد و سبب شد مخالفتم را آشكار نمايم، برخلاف رويه معمول كه تلاش بر مدارا دارم و همراهي.
اول اين‌كه نويسنده يك‌سره به شعار پرداخته بود و در بسياري موارد اصلاً راه‌حل نداده بود، اين‌كه نمي‌شود طرح توسعه سايت، چشم‌انداز بگوييم صحيح‌تر است. دوم اين‌كه هيچ نظامي بر طرح حاكم نبود، تنها نگاه به سايت‌هاي رقيب و اين‌كه هر چه آنان دارند لاجرم ما هم داشته باشيم. در حالي كه هر افزونه‌اي بايد توجيه داشته باشد؛ هم توجيه اقتصادي و هم توجيه عملكردي كه ثابت نمايد وجود آن مي‌تواند سبب ارتقاء توانمندي‌هاي سايت شود و مخلّ به اصول سادگي و رواني كار نباشد. سوّم هم اين‌كه انگار طراح نه سايت عماد را ديده و نه حتي طرح اوليه آن را مطالعه نموده. بي‌توجه به ايده‌ها و اصول پيش‌بيني‌شده در آن به نگارش دست زده است.
همه اين‌ها سبب شد كه شايد كمي بي‌ادبي هم به كار برده باشم در نقد. خصوصاً دليل اول كه كار را كاملاً شعاري نموده و از كاربرد دور كرده.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۶۶۵ بار
مطلب را دانلود كرديد؟ خوانديد؟ اشتباه داشت؟ ممنون مي‌شوم اشتباهات آن را برايم بنويسيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1095با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1068نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN