به نام خدا

سامانه مديريت اطلاعات پويا

نوع نوشته: طرح شبكه داخلي
براي: مركز مديريت حوزه‌هاي علميه سراسر كشور
تاريخ نگارش: اسفند ۱۳۸۹ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۷
هشت سرفصل اصلي براي آن در نظر گرفته شده است: هدف، ويژگي‌هاي سازماني، ويژگي‌هاي داده‌اي، ويژگي‌هاي فني، امنيت، زيرسامانه‌ها، پشتيباني و زمان و هزينه.
پنج سرفصل اول جنبه مقدمه‌اي دارند براي تشريح آن‌چه نياز است و ضرورت‌هاي كار و سرفصل ششم هم طرح را تبيين مي‌نمايد.
اين طرح ماحصل سال‌ها تحقيق و بررسي و تجربه و كنكاش و مطالعه‌اي است كه در مراكز و مؤسسات گوناگون داشته‌ام و آسيب‌ها و چالش‌ها و مشكلات‌شان را ديده و شنيده‌ام.
با ابزارهاي مديريت بانك اطلاعات بسياري كار كرده‌ام و آشنا هستم، ولي هميشه با خواسته‌هايي مواجه بوده‌ام كه ابزارهاي مرسوم قادر به پاسخگويي نبوده‌اند و نياز به برنامه‌نويسي را ايجاب مي‌نمودند.
ايده‌اي داشتم براي توليد يك نرم‌افزار جامع كه براي هر مركزي قابل استفاده باشد و حداكثر نيازهايي را كه مي‌شناسيم پاسخ دهد. بخش‌هايي ازكار را براي يكي از دوستان تهران انجام داده بودم كه نيازي از سوي معاونت بين‌الملل حوزه اعلام شد. آن بخش را تكميل كردم و در قالب اين طرح تقديم كردم به ايشان.
اين ابزار داراي ده زيرسامانه كلّي است كه البته آن‌چه در اين طرح نگاشته شده، تمام آن ايده نيست. مقداري است كه به كار معاونت مزبور مي‌آمده. ابزار را هم يك نسخه آزمايشي روي اينترنت گذاشتم و بعد هم به يكي دو نهاد ديگر نيز تقديم كردم كه در حال استفاده هستند. اميدوارم بتوانم آن را توسعه دهم و به آن هدفي كه دارد برسانم.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۹۲۸ بار
هر روز به اميد ديدن پندي يادداشت‌ها را مي‌خوانم. لطفاً اندرزهايتان را بنويسيد:
موضوع مشتركشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸
صلواتچهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸
با سلام ممنونمچهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1219با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN