به نام خدا

طبقه‌بندي پيشنهادي براي نرم‌افزارهاي اسلامي

نوع نوشته: طبقه‌بندي داده‌ها
براي: پژوهشكده باقرالعلوم(ع) وابسته به سازمان تبليعات
تاريخ نگارش: تير ۱۳۹۰ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۳
پنج رده اصلي پيش‌بيني شده است، تا نرم‌افزارها بر اساس اين پنج سرفصل تقسيم‌بندي گردند: قالب محتوا، قالب نرم‌افزاري، مخاطب، موضوع فعاليت و هدف كلّي.
يك شركت در تهران تمام پروژه را بر عهده گرفته است، از جمع‌آوري نرم‌افزارهاي اسلامي، تا طبقه‌بندي تمام آن‌ها. حتي توليد طبقه‌بندي را نيز خودشان به انجام رساندند. آخر كار كه مرحله تحويل بود، كارفرماي پروژه از بنده مشاوره خواست.
در همان اولين نگاهي كه به طبقه‌بندي تهيه شده توسط آن شركت انداختم صدايم درآمد. به نظرم فاجعه آمد. انواع رده‌ها در هم مخلوط شده و نتيجه اين‌كه مثلاً مخاطب چند بار در ذيل موضوعات مختلف بايد تكرار مي‌شد، يا قالب‌هاي محتوايي. وقتي رده‌هاي هم‌‌عرض به صورت زيرمجموعه در‌آيند، جايي كه بايد با هم تركيب شوند، خودِ تركيب داخل طبقه‌بندي شود، چنين سلسله‌اي ته ندارد. زنجيري از تكرارهاي مخلّ به دسترسي توليد مي‌شود و كاربر را آزار مي‌دهد. تنها كاري كه كردم تفكيك طبقه‌ها و رده‌ها بود و تشريح زيرمجموعه‌ها در ذيل آن‌ها.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۶۶۴ بار
از خواندن يادداشت‌هاي شما بسيار استفاده مي‌كنم. از نوشتن نظرتان دريغ نفرماييد:
سلامسه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1095با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1068نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN