به نام خدا

خلاصه بحث ارزيابي مباني اصول فقه احكام حكومتي

نوع نوشته: متفرقه
براي: دفتر فرهنگستان علوم اسلامي
تاريخ نگارش: ارديبهشت ۱۳۸۹ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۸
چهارده جلسه دو نفره است. در هر جلسه بحث مطرح شده از سوي مستشكل در يك عبارت مختصر ذكر شده و پاسخ ارائه شده از سوي استاد نيز مختصر بيان گرديده است.
دو دوره بحث اصول فقه دارد استاد حسيني(ره). مبادي و مباني علم اصول را به بحث گذارده با شاگردانش. هيچ‌كدام هم با اين‌كه هر دوره نزديك صد جلسه بوده، وارد گوشت و پوست علم اصول نشده است؛ در حدّ همان مبادي و مباني باقي مانده.
اين دو دوره را كه كامل مطالعه كردم و مباحثه، يكي از هم بحثي‌هاي قديم را جستم و استدعا كه بيايد و اكنون كه استادي شده است براي خود، اشكالات سيدمنيرالدين بر علم اصول فقه را براي ايشان بگويم و برايم پاسخ دهد. برخي از نظريات شاذّ سيدناالاستاذ را ذكر كردم، در چهارده جلسه‌اي كه با اين رفيق شفيق در حرم حضرت معصومه(س) برگزار كرديم و ايشان نقد و نقض خود را بيان فرمود. همه را خلاصه برداشتم و در اين جزوه مختصر ذكر نمودم.
نتيجه بحث اين شد كه نه تنها بنده نتوانستم ايشان را قانع نمايم، كه پذيرفتم نمي‌توانم پاسخ اشكالات ايشان را به مبناي استاد حسيني(ره) بدهم. زيرا ريشه‌هاي بحث استاد در مباحث منطق است و تا كسي منطق ايشان را نپذيرفته باشد، نمي‌تواند نظرات ايشان در علم اصول فقه را قبول كند. اين شد كه بحث ما هم به منطق و فلسفه كشيده شد و دور بعدي مذاكرات و مباحثات ما در فلسفه گذشت.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۰۵۵ بار
انسان رشد مي‌كند و رشد نياز به رفع اشتباهات دارد. لطفاً اشتباهاتم را ذيلاً بيان فرماييد:
عاليپنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷
آموختنيكشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1252با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN