به نام خدا

تحليل سيستم نرم‌افزار شبكه‌اي بانك اطلاعات پژوهشگران

نوع نوشته: طرح نرم‌افزار
براي: مركز پژوهش‌هاي اسلامي صداوسيما
تاريخ نگارش: بهمن ۱۳۸۱ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱۵
بعد از بيان مشخصات كلّي نرم‌افزار، مشخصات بانك اطلاعات با ۵۲ جدول اطلاعاتي معرفي شده است و اين مشخصات تا حدّ زيادي، حتي تعيين كليدهاي اصلي و ارتباطي و نوع و اندازه فيلدها، پيش رفته است.
سپس مشخصات صفحات دسترسي در چهار بخش: ورود اطلاعات، ويرايش اطلاعات، جستجوي اطلاعات و گزارش‌گيري‌ها كه شامل يازده مورد مي‌شود بيان شده است.
در نهايت با ذكر توضيحاتي پايان يافته است.
به گمان بنده، بسياري اوقات ساختار بانك اطلاعات و جداول اطلاعاتي در يك نرم‌افزار از خود آن بسيار با اهميت‌تر است. اين مطلب در خصوص نرم‌افزارهاي آرشيو اطلاعات و بايگاني‌ها كه نياز به دسترسي‌هاي متنوّع و ورود اطلاعات‌هاي حجيم دارند بيشتر به چشم مي‌خورد. مركز مجموعه اطلاعات ارزشمندي را در خصوص پژوهشگران حوزوي جمع‌آوري كرده بود كه همه بر روي كاغذ نگهداري مي‌شد و هدف از آن معرفي به تهيه‌كنندگان در صورت مراجعه و اعلام نياز بود و البته مشكل اصلي اين‌كه با افزايش حجم فرم‌ها يافتن فرد مناسب دشوار مي‌نمود. قرار شد كسي را پيدا كنند و نرم‌افزاري برايشان بنويسد و از بنده مشاوره خواستند. در آن زمان هنوز در مركز مشغول به كار نشده بودم و مديريت فني آن را بر عهده نگرفته بودم. در اين نوشته ساختار جداول اطلاعاتي را به گونه‌اي طراحي كردم كه جوابگوي - به نظر خودم - هر نوع نياز ممكني در حال و آينده باشد. اتفاقاً بعد دادند و يكي برايشان نوشت و بسيار عالي شد و دوستان بعدها خيلي دعا مي‌كردند كه چيز خوبي شده است و تا كنون حدود پنج سالي است كه از آن استفاده مي‌كنند و كاملاً راضي هستند.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۷۱۶ بار
از خواندن يادداشت‌هاي شما بسيار استفاده مي‌كنم. از نوشتن نظرتان دريغ نفرماييد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1306با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN