به نام خدا

گزارش پايان طراحي سايت نشريات معارف

نوع نوشته: گزارش پروژه
براي: نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه‌ها
تاريخ نگارش: فروردين ۱۳۸۵ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۳
گزارش پايان طراحي است كه ۱۴ ويژگي سايت را بيان نموده و مراحل ورود اطلاعات را ذكر كرده است. چهار پيشنهاد هم براي توسعه سايت ارائه شده كه اگر مطلوب كارفرما باشد قابل انجام است.
بعد از آن‌كه پارسي‌بلاگ را نوشتيم، انديشه استفاده از قالب براي سايت بدجور در ذهنم خلجان مي‌كرد. اين پروژه را كه گرفتم، تصميمم بر آن شد كه يكپارچه از قالب استفاده كنم. يعني تمام صفحات سايت مبتني بر قالب باشد. الگوي خاصّي تدوين كردم براي تگ‌ها و Engine اصلي را نوشتم. يك جور Framework گويي مهيا شده كه به سادگي هر صفحه‌اي در آن قابل ساخت شد. بخش ورود اطلاعات را هم با aspmaker ساختم كه فوق‌العاده جالب و راحت بود. گرافيك را هم به يكي از دوستان سپردم كه كار خوبي در آمد. در نهايت اين چارچوب برايم ماند و چند سايت ديگر با همين زدم. فروشگاه عماد هم كه با آن همه عظمت و تعداد صفحات زياد، تنها در يك ماه توليد شد، به مدد همين ابزار بود. اين ابزار تا كنون خدمات زيادي به صاحبش نموده است! البته چون امروز ديگر asp كلاسيك از رده خارج محسوب مي‌شود، ديگر نمي‌توانم از آن سود برم. در كارهاي اخير ناگزير به استفاده از Net. بودم. بايد يك چارچوب از همان نوع با دات‌نت بنويسم تا كار پس از اين نيز آسوده باشد. إن‌شاءالله!
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۸۱۴ بار
متشکّر مي‌شوم اگر بزرگواري فرموده و ديدگاه خود را ذيلاً برايم بنگاريد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1196با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1124نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN