به نام خدا

دريافت فايل ضميمه

اگر امام صادق، عليه‌السلام، فرمود كه: «ليس العلم بالتعلّم إنما هو نور يقع في قلب من يرِيد الله تبارك و تعالي أن يهديه» نه با عُنوان بصري شوخي داشت و نه با ما. اين بزرگواران چيزي جز حق نمي‌گويند و جز بر طريق صداقت سلوك نمي‌كنند. پس علم ثمره مستقل آموزش نبوده و حصول دانش به صرف تلاش ما نيست. آموزش نيز چون آميزش تنها يك مقدمه است؛ آن براي بهره بردن از پرتو نور الهي كه منزلت انسان را در درجات كمال بالا برد و معرفت به خداي تعالي افزايد و اين براي التماس به درگاه ربوبي كه نسلي پاك به عنوان ميراثي جاودان در دنياي فاني و عمل صالحي به عنوان باقيات براي عقبي اعطا نمايد.
پس از چه روست كه بعضي علم را كيسه زراندوزي قرار داده و نفس خويش را مطمع حيل ابليس نموده، پول خون پدرانشان را از چكاندن اندكي در كف نيازمندان مطالبه مي‌نمايند، به اين جدل كه: تلاش كرده‌ام تا آموخته‌ام، حالا مي‌فروشم تا سودش به دست آورم! آن چه انسان زحمت براي كسب علم مي‌كشد، هزينه‌اي است كه براي دريافت دانش مي‌پردازد، پس آن هنگام كه به دانش و تجربه دست يافت معامله پايان يافته و غرري در بين نيست، چه كه ملكه‌اي ارزشمند را به عمري گذرا و فاني دريافته. پس ديگر چه طلب دارد كه علم خود را بفروشد و با آن كاسبي كند؟!
البته كه اين وسوسه به دل من هم نزديك شد، خُلق «حرص» تحت فشارم گذاشت كه چه سال‌ها زحمت كشيده‌اي و همين چند برگه از آن سال‌ها باقي مانده، اگر به رايگان عرضه كني كه چيزي برايت نمي‌ماند. خُلق «حسد» نيز فرياد برآورده كه ببين آنان‌كه روشن كردن پي‌سي را از تو آموخته‌اند سمند ال‌ايكس فول سوار شده‌اند و آنان كه برنامه‌نويسي را نزد تو فراگرفته‌اند امروز شركت زده و محصولاتشان در بازار با قفل سخت‌افزاري به فروش مي‌رسد و تو هنوز هيچ...! انصاف اما اگر باشد، به مدد الهي، نمي‌گذارد حيله شيطان غلبه يابد.
اين كم‌ترين‌ها اكنون براي شما به رايگان فراگرد آمده، اما به شرطي: اگر بهره‌اي بردي كه شايسته بود، حسب آن، بخشي از تلاشت را براي اسلام و انقلاب اسلامي رايگان كن، يا با تخفيف ويژه عمل نما كه اين حقير نيز بهره‌اي از انفاق تو برم. به اندازه Torrent حداقل انصاف كه به قدر سود بردنت سود برسان!
براي باراندازي بسم الله بگو و دگمه زيرا را كليك كن. تنها يك گام ديگر باقي مانده است.

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1369با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN