به نام خدا

حديث معراج و اولين نماز

سال توليد: ۱۳۸۹ هجري شمسي
تعداد فايل‌هاي ضميمه: ۱

تهران نرفته بودم براي منبر و تبليغ. غرض ديدار پدر و مادر بود و چندي از اقوام كه ناغافل. مدرسه‌اي غيردولتي، دبيرستان و راهنمايي با هم داشت و مدير سفارش كه از نماز بگوييد و جماعت در مدرسه.
ذائقه اين سن را دارم، مدرسه رفتن خودم را كه از خاطر نبرده‌ام. بحث را از نظريه رشته‌ها در فيزيك شروع كردم، نه براي اين‌كه خداي نكرده كيهان‌شناسي ماترياليستي امروز غرب را حاكم كنم بر فهم آيه و روايت. غرض فقط اين‌كه مخاطب را متنبّه سازم، به شيوه جدلي، آن‌چه مي‌گويم ناممكن نيست، اگر چه ابتدا محال به نظر بيايد.
امكان معراج را از اشاره به نظريات روز استفان هاوكينگ در طرح جهان‌هاي موازي نشان دادم. اگر چه اين فيزيك‌دان‌هاي امروزي اصلاً بويي از مفهوم خلقت، معراج و نبوّت به مشامشان آشنا نشده است و بسيار دورند ازين مقوله‌ها!
اگر مطلب مختصر است، دليل اين‌كه ظرفيت مخاطب را مبنا بايد كرد و جوانان را تاب اطاله كلام نيست، چونان جواني خودمان!
فايل‌هاي ضميمه را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي زير دريافت نماييد.
دانلود: ۳۵۳ بار

در يك بخش

مدت: ۰:۱۴:۱۸ ساعت / كيفيت: ۳۲ كيلوبيت در ثانيه / حجم فايل: ۳.۳۸ مگابايت
دو روز انسان نبايد مانند هم باشد. با نوشتن نظر خود، كمك كنيد متفاوت از ديروز باشم:
اولين نمازشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۷
كنجكاوي. جهان موازي و معراج؟يكشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1219با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1159نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN