به نام خدا

بررسي ابعاد تكويني، تاريخي و اجتماعي واقعه عاشورا

سال توليد: ۱۳۸۱ هجري شمسي
تعداد فايل‌هاي ضميمه: ۷

شهرستان بروجرد، مسجد حضرت ولي عصر(عج) به پيشنهاد يكي از همكاران. مي‌گفتند به مسجد نخي معروف بوده است در گذشته. دهه محرم و هر شب يك منبر. آن‌كه دعوت كرده، سال‌هاي قبل ديگراني را آورده كه بحثي خاص را طرح نمايند. از بنده نيز خواسته كه ادامه همان جريان باشم. موضوع را اين‌گونه اعلام كردم و دوستان هم بيل‌بورد زده و بحث‌ها به‌گونه‌اي متفاوت قرار بود باشد. پايان كه يافت، دوست گرامي خشنود و اعلام كرد، آن‌چه مي‌خواسته طرح شود، شده و از اين بابت خداي را شاكرم.
بحث ريشه فلسفي داشت و بر مبناي اصالت فاعليت استاد حسيني(ره)، از اين رو طرحش بر منبر دشوار مي‌نمود. روشي ابداعي به كار بستم كه دو طرف بحث را يكپارچه نمايم، مقدمه از قصه‌اي آغاز شود كربلايي، انتها نيز روضه از همان قصه برگيرد. ميانه را به بحثي فلسفي گذراندم، محفوف به آن مقدمه و مؤخره. در مجموع، يك جُنگ حاصل گشت؛ حاوي بخش‌هاي متفاوت. روشي سيمايي و رسانه‌اي شايد!
شب عاشورا اما مصداقي‌تر شد و متفاوت. تطبيقي از هر چه فلسفه بافته شده، بر عملكرد آنان‌كه خلافت را از مسير خويش خارج ساخته. لذا بر اينترنت گذاشتنش را حاصلي نديدم جز ضربه به وفاق امت اسلام و صرف‌نظر كردم منتشر شود.
هر شب پس از اتمام سخن، نشريه‌اي داشتند به نام «عطش» كه خلاصه منبر در آن نشر شود. خود خلاصه‌اي مي‌نگاشتم و خدمت‌شان تا توزيع كنند. اين نوشته‌ها نيز موجود است كه مي‌توانيد از بخش نوشته‌ها برگيريد در پنج قسمت.
فايل‌هاي ضميمه را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي زير دريافت نماييد.
دانلود: ۲۱۰۱ بار

بخش اول

مدت: ۰:۴۵:۰۱ ساعت / كيفيت: ۵۶ كيلوبيت در ثانيه / حجم فايل: ۱۸.۴۷ مگابايت

بخش دوم

مدت: ۰:۳۴:۴۰ ساعت / كيفيت: ۵۶ كيلوبيت در ثانيه / حجم فايل: ۱۴.۲۲ مگابايت

بخش سوم

مدت: ۰:۲۹:۲۷ ساعت / كيفيت: ۵۶ كيلوبيت در ثانيه / حجم فايل: ۱۲.۰۸ مگابايت

بخش چهارم

مدت: ۰:۲۷:۵۵ ساعت / كيفيت: ۵۶ كيلوبيت در ثانيه / حجم فايل: ۱۱.۴۵ مگابايت

بخش ششم

مدت: ۰:۲۵:۱۳ ساعت / كيفيت: ۶۴ كيلوبيت در ثانيه / حجم فايل: ۱۱.۸۳ مگابايت

بخش هفتم

مدت: ۰:۴۲:۵۵ ساعت / كيفيت: ۶۴ كيلوبيت در ثانيه / حجم فايل: ۲۰.۱۲ مگابايت
نوشتن وقت‌گير است، اما نظر شما ياري‌گر، لطف كنيد وقت بگذاريد با نظرتان ياري‌ام كنيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1216با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1124نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN