به نام خدا

نقد سه‌گانه سينمايي ماتريكس

سال توليد: ۱۳۸۱ هجري شمسي
تعداد فايل‌هاي ضميمه: ۴

ماتريكس را اولين بار كه ديدم، تفاوت آن با ديگر فيلم‌هاي هاليوود توجهم را جلب كرد. شگفت است كه فيلم‌هاي جدي از اين دست، از عناصر سه‌گانه سينمايي معروف هاليوود خالي است و بسيار كم‌بهره. نشان مي‌دهد كه هدف فراتر از آن است كه به هيجان‌هاي كاذب از دست برود و تضعيف شود. به سايت فيلم مراجعه كردم، جستجوي سوابق برادران نويسنده و كارگردان را نيز نمودم. جالب بود كه يك سرفصل مستقل براي مقالات و مباحث فلسفي حول اين فيلم گشوده بودند در سايت. نگاهي اجمالي انداختم و برخلاف رويكرد منتقدانه رايجي كه به دليل به كارگيري واژه «زايان» اين فيلم را صهيونيستي مي‌دانست، آن را به نحوي ضدصهيون تصوّر كردم.
دوم هم كه آمد ديدگاه رايج همان بود، اما با آمدن سومين بخش از اين فيلم، منتقدين هم شوكه شدند. وقتي «زايان» نيز چون «ماتريكس» سيستم ديگري از كنترل شد! اما نظرياتي كه درباره اين فيلم در همان قسمت اول داشتم، همچنان برقرار بود. اين شد كه وقتي يكي از همكاران خبر از اين نگاه يافت، اصرار كه به مباحثه نشينيم و اين جلسه دو ساعته برگزار شد. نتيجه اين‌كه هنوز هم اين فيلم را آن‌گونه كه ديگران ديدند نمي‌بينم!
نوار را چهار بخش كردم، اگرچه يك‌پارچه بوده و پيوسته، تا بارگيري‌اش مر شما را ساده گردد. البته اين نيز تمام سخن نيست، خيلي حرف‌هاي ديگر هم داشتم كه فرصت نشد و ماند تا شايد روزي ديگر!
فايل‌هاي ضميمه را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي زير دريافت نماييد.
دانلود: ۲۴۴۷ بار

بخش اول

مدت: ۰:۲۹:۵۹ ساعت / كيفيت: ۱۲۸ كيلوبيت در ثانيه / حجم فايل: ۲۸.۱۱ مگابايت

بخش دوم

مدت: ۰:۳۱:۰۲ ساعت / كيفيت: ۱۲۸ كيلوبيت در ثانيه / حجم فايل: ۲۹.۱ مگابايت

بخش سوم

مدت: ۰:۳۴:۰۳ ساعت / كيفيت: ۱۲۸ كيلوبيت در ثانيه / حجم فايل: ۳۱.۹۴ مگابايت

بخش چهارم

مدت: ۰:۲۸:۴۵ ساعت / كيفيت: ۱۲۸ كيلوبيت در ثانيه / حجم فايل: ۲۶.۹۷ مگابايت
نظرتان را شخصاً مي‌خوانم. پس آن‌چه مي‌پنداريد ذيلاً بنگاريد لطفاً، به قصد اصلاح اشتباهاتم:
مي خواهم نظرات متفاوت را بدانمدوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۸
ماتريكس يك فيلم معمولي نيستسه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸
كنجكاويپنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸
كنجكاويپنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸
تحقيقيكشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
نوع نگاه شما و بررسي موشكافانه تر موضوعدوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
مطلب جالبدوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
بسم اللهدوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
دمت گرمچهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰
توضيحچهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۰

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1317با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN