به نام خدا

معرفي جدول تعريف دفتر فرهنگستان علوم اسلامي

سال توليد: ۱۳۹۷ هجري شمسي
تعداد فايل‌هاي ضميمه: ۳

هر دستگاه فلسفي كه كارش معرفي «هستي» است، لزوماً بايد يك دستگاه معرفت‌شناسي ارائه كند. همان منطق كه با استفاده از آن مي‌شود واقعيات را شناخت.
در اين جلسه، ابتدا دستگاه شناخت‌شناسي ارسطويي، يعني همان منطق صوري معرفي مي‌شود و سپس دستگاه شناخت‌شناسي صدرايي، حكمت متعاليه. بعد از آن، نظريه استاد حسيني (ره) با نقد دو منطق ياد شده، طرح مي‌شود.
جدول تعريف، ابزاري در دستگاه علمي فرهنگستان علوم اسلامي است كه با استفاده از تركيبات وصفي و اضافي، اوصافي را با نظمي خاص در كنار هم قرار مي‌دهد كه به تعريف يك موضوع منتهي مي‌شود. مثل جدول دو خانه‌اي اصالت ماهيت كه از جنس و فصل تشكيل شده است.
جداول ۱۳گانه روش تعريف در اين بحث معرفي و ارتباط جداول با يكديگر و شيوه تكميل آن‌ها بيان شده است.
فايل‌هاي ضميمه را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي زير دريافت نماييد.
دانلود: ۱۱۵ بار

بخش اول (كم حجم)

مدت: ۰:۳۴:۵۰ ساعت / كيفيت: ۲۴ كيلوبيت در ثانيه / حجم فايل: ۵.۹۷ مگابايت

بخش دوم (كم حجم)

مدت: ۰:۳۴:۲۰ ساعت / كيفيت: ۲۴ كيلوبيت در ثانيه / حجم فايل: ۵.۸۹ مگابايت

كيفيت بالا

مدت: ۱:۰۹:۰۰ ساعت / كيفيت: ۴۸ كيلوبيت در ثانيه / حجم فايل: ۲۳.۶ مگابايت
هر روز به اميد ديدن پندي يادداشت‌ها را مي‌خوانم. لطفاً اندرزهايتان را بنويسيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگبا استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ991نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN