به نام خدا

ابزار فارسي‌نويسي در سايت

سال توليد: ۱۳۸۳ هجري شمسي
تعداد فايل‌هاي ضميمه: ۱

سايت دفتر مطالعات و تحقيقات زنان را كه طراحي مي‌كردم نياز شديدي به يك ابزار فارسي‌ساز كوچك داشتم، براي استفاده در جعبه جستجوي سايت. چرا؟! زيرا آن زمان هنوز بيشتر كاربران از ويندوز ۹۸ انگليسي استفاده مي‌كردند و صفحه كليد فارسي روي خيلي از رايانه‌ها نبود.
قبل‌تر در مؤسسه پارسا يك صفحه كليد مجازي فارسي درست كرده بودم كه ظاهري شبيه به صفحه كليد واقعي داشت. با تعداد زيادي دگمه كه با موس كار مي‌كرد. اما اين‌بار دلم نمي‌خواست يك صفحه كليد مقابل چشم كاربر قرار دهم.
بعدتر وقتي سرويس پارسي‌بلاگ را طراحي مي‌كرديم، كارفرما چنين ابزاري را براي تمامي جعبه‌ها خواست. من هم ابزار قبلي را آوردم و ساعت‌ها كار كردم تا ارتقا يابد و روي تمامي مرورگرها كار كند. ابزارهاي بيشتري به آن افزودم و اين چيزي شد كه همچنان در اين سرويس وجود دارد. آخرين بار در سال ۱۳۸۸ آن را ويرايش كردم تا با آخرين تغييرات مرورگرها هماهنگ شود.
يك فايل جاوااسكريپت است كه در صورت قرار گرفتن لينك آن در داخل صفحه HTML ابزارك كوچكي را در كنار تمامي جعبه‌هاي داراي مشخصه lang=fa قرار مي‌دهد. كليك كردن روي اين ابزارك كوچك، صفحه كليد را از انگليسي به فارسي تغيير مي‌دهد.
فايل‌هاي ضميمه را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي زير دريافت نماييد.
دانلود: ۳۱۸ بار

سورس كامل

حجم فايل: ۲۴.۲ كيلوبايت
نظر شما براي من ارزشمند است. هر چه در نظرتان است ذيلاً بنگاريد:
جالبهيكشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها776طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها68براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها23همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1213با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها9تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1124نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN